Біметалевий радіатор став своєрідним еталоном сучасного і надійного опалювального обладнання. Такі батареї підходять для монтажу у складі центральних й індивідуальних систем обігріву, здатні витримувати великий тиск, контакт з перегрітим теплоносієм. Крім того, біметал буде справно служити до 30 років, а за сприятливих умов навіть довше. Проте перелічені переваги стосуються тільки якісних виробів. Сьогодні ми поговоримо про ознаки надійних радіаторів опалення з біметалу.
1. Біметал чи ні?
Біметалевими можна вважати тільки ті батареї, у яких теплоносій контактує виключно з внутрішнім каркасом (зазвичай зі сталі). При цьому зовнішній алюмінієвий корпус відповідає тільки за розсіювання тепла. На сторінці https://skvagina.com.ua/ua/otoplenie/radiatory/radiatory-bimetal/ можна купити саме такі радіатори! Вони мають високі технічні показники, наприклад, витримують тиск до 60 атм, а окремі моделі зберігають цілісність навіть під час гідроударів до 100 атм. Оскільки вода не контактує з алюмінієм, не виникає ризику швидкої корозії чи підвищення рівня розчинених газів у теплоносії.
У деяких випадках біметалом або напів біметалом називають вироби, де сталеві трубки встановлені тільки у вертикальних каналах. У цьому випадку вода контактує з алюмінієвим сплавом, проходячи горизонтальними колекторами. Такі батареї не належать до категорії біметалу.
2. Моноліт чи набір секцій?
Біметалеві вироби можуть складатися з окремих секцій чи мати монолітний корпус. Другий варіант виглядає привабливіше за рахунок дуже високої надійності. Проте монолітні моделі зустрічаються на ринку рідко, коштують на порядок дорожче, вимагають дуже ретельного розрахунку потужності. Секційні батареї більш поширені і мають достатні характеристики для експлуатації в центральних системах опалення.
3. Яка вартість радіатора?
Якщо ви збираєтеся купити біметалеві радіатори опалення, то мабуть вже звернули увагу на значну різницю у цінах. Підозріло маленька вартість може бути ознакою економії виробника на матеріалах. Це обов’язково вплине на довговічність батареї. Тому спеціалісти не радять вдаватися до радикальної економії — вибирайте тільки надійні вироби, на які діє тривала гарантія якості.
4. Хто виробник?
Рекомендується купувати тільки оригінальну продукцію відомих брендів, які не перший рік працюють на українському і міжнародному ринках. Для цього варто вибирати батареї виключно в спеціалізованих магазинах, що можуть гарантувати походження товару та його обережне транспортування.