Вибухи в Шевченківському райсуді Києва: ще один з конвоїрів арештанта пішов на угоду зі слідством

«Швидка» і поліція біля Шевченківського райсуду через вибух у будівлі. Київ, 5 липня, 2023 р. УНІАН

Шевченківський районний суд міста Києва затвердив угоду щодо молодшого інспектора держустанови "Київський слідчий ізолятор". Він один із шести працівників СІЗО, які не обшукали арештанта Ігоря Гуменюка під час конвоювання до зали суду торік у липні. Тоді обвинувачений проніс у будівлю установи саморобну вибухівку.

Про це йдеться у рішенні Шевченківського райсуду за 19 квітня, повідомляє видання "Судовий репортер".

Йдеться про розслідування вибухів у суді 5 липня 2023 року під час слухання справи Ігоря Гуменюка. Обвинувачений проніс у будівлю установи саморобну вибухівку. Унаслідок детонації були поранені двоє правоохоронців, а сам підривник загинув.

За матеріалами справи, обвинувачений у службовій недбалості працівник СІЗО — молодший інспектор 2-ї категорії відділу режиму та охорони не обшукав обвинуваченого Ігоря Гуменюка, вивів його з камери й передав представникам судової варти Національної гвардії України. Як наслідок, обвинувачений виніс із СІЗО не менше шести саморобних вибухових пристроїв, один з яких він заховав під одягом.

Зазначається, що дії інспектора призвели до загрози загибелі та травмуванню працівників і відвідувачів суду, підриву роботи судової установи, пошкодження приміщень та майна на майже пів мільйона гривень, а також підриву авторитету органів судової влади та правоохоронних органів.

Між обвинуваченим і слідством було укладено угоду про визнання винуватості. Сторони домовилися про 2 роки позбавлення волі умовно зі звільненням від відбування покарання з випробувальним строком 1 рік.

Як зазначає "Судовий репортер", до цього на угоду зі слідством також пішли два підозрювані працівники Нацгвардії: ексначальник судової варти Олександр Жаборовський і його помічник Ярослав М. Їм закидали порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання.

Жаборовському призначили 6 місяців тримання у дисциплінарному батальйоні. А його помічнику — 2 місяці дисциплінарного батальйону. Удвох вони компенсують державі 44 тисячі гривень за військову експертизу, зазначає видання.

Раніше у ДБР повідомили, що трьом співробітникам Київського СІЗО, де утримували Гуменюка, інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), ще трьом — службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України). Залежно від статті, їм загрожує обмеження волі до трьох років або ув'язнення терміном до п'яти років.

Як зазначили в ДБР, правоохоронців не здивував той факт, що при температурі +28 градусів підсудний був одягнений у теплий светр.

У грудні 2023 року у справі про вибухи в Шевченківському райсуді визнали винними двох співробітників конвойної служби Нацгвардії. Суд призначив їм покарання у вигляді арешту з утриманням у дисциплінарному батальйоні для військовослужбовців.

Що відомо про вибух у Шевченківському суді Києва

5 липня 2023 року у приміщенні суду в Шевченківському районі столиці сталося кілька вибухів. Їх влаштував обвинувачений у теракті 2015 року Ігор Гуменюк. Майже 8 років він без вироку утримувався під вартою. Унаслідок вибуху підсудний загинув, були поранені двоє спецпризначенців.

У коментарі Суспільному суддя Ірина Фролова сказала, що вибухи пролунали під час конвоювання Гуменюка із зали судових засідань, на якому було вирішувалося питання продовження строку тримання його під вартою.

За даними Офісу генпрокурора, попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.

Державне бюро розслідувань почало вивчення обставин події. Там заявили, що перевірять якість виконання конвоєм Нацгвардії та службовцями київського СІЗО своїх функціональних обов'язків.

Пізніше у ДБР повідомили, що обвинувачений у теракті 2015 року, колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк 2 роки готував у СІЗО вибухівку для того, щоб втекти.

Читати ще

Читати ще Загинув від вибуху гранати. Поліція Києва розслідує обставини смерті чоловіка

Топ дня

Святкування Великодня у Києві: у Михайлівському соборі освячують паски Ексклюзивно 4 травня, 17:43

На Київщині посилені заходи безпеки: на Великдень біля храмів чергуватиме поліція 4 травня, 16:28

У Києві понад 9,5 тисяч містян стали інвалідами внаслідок війни 4 травня, 15:47

Ціною власного життя врятував побратимів: на Київщині попрощалися з українським військовослужбовцем Олексієм Зінченком Ексклюзивно 4 травня, 12:24

Освячення пасок у Києво-Печерській лаврі: заповідник оприлюднив графік богослужінь на Великдень 4 травня, 11:37

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Новости Украины