За інформацією: Суспільне Чернігів.
Костян Лічкун. Суспільне Чернігів
Раніше познайомитися з цією професією на практиці можна було тільки після отримання посвідчення машиніста, додає майстер.
Освітній хаб у Чернігові. Суспільне Чернігів
За словами директора ліцею Максима Поджарого, ознайомитися з різними професіями зможуть усі охочі учні 6–9 класів, а ліцеїсти — застосовувати раніше набуті знання на практиці.
"Напрямків дуже багато, ми, наприклад зараз створили напрями та професійні визначення: сантехніки, електрики з відновлюваної енергетики, озеленювачі, залізничні професії, маляри-штукатури й плиточники, професії, пов’язані з робототехнікою, числовим програмним управлінням. Також у нас лазерний різак стоїть, 3D моделювання".
Максим Поджарий. Суспільне Чернігів
Майстер виробничого навчання залізничних професій Дмитро Грабовець навчає ліцеїстів створювати різноманітні прилади, зокрема з дерева. Каже, раніше учні не мали змоги застосовувати знання на практиці, але тепер у них є лазерний верстат. Опанувавши цю техніку, діти зможуть у майбутньому стати інженерами або конструкторами.
"Це дає дуже таку гарну базу для роботи на чіпових верстатах, тобто такі, як лазерні верстати, труборізи й чипові верстати, як фризери".
Дмитро Грабовець. Суспільне Чернігів
Облаштування профорієнтаційного хабу розпочали у вересні 2024-го. На реалізацію проєкту знадобився майже рік. Вартість хабу склала 5 мільйонів 800 тисяч гривень.
"Дуже велика частина — це в межах проєкту DECIDE і ГО DOCCU, яка фінансується зі швейцарського уряду. Також долучився проєкт EdUP, який надав 850 тисяч гривень , він теж фінансується зі швейцарського уряду, а решта — фінансування з нашого боку", — розповів Максим Поджарий.
Лазерний верстат у хабі. Суспільне Чернігів
У межах діяльності профорієнтаційного хабу вже підписали 6 меморандумів із роботодавцями.
Читати ще
Читати ще
Навчають готувати вішисуаз, рибу під соусом бешамель та бланманже: як працює на Чернігівщині «Кулінарний хаб»