Від початку року здійснили 300 виїздів: як на Вінниччині працює паліативна медслужба

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Дитяча паліативна бригада. Фото: Суспільне Вінниця

Близько 300 виїздів з початку року здійснила паліативна медична служба Вінницької дитячої обласної лікарні. Відвідують дітей, які мають важкі невиліковні діагнози, розповів координатор Андрій Губанов.

Паліативна служба при дитячій обласній лікарні діє з 2014 року. Дітей зі статусом “паліатив” на Вінниччині — офіційно до пів тисячі.

Фото: Суспільне Вінниця

По місту Вінниці в нас 71 дитина, по області було 538, наразі більше 400. Багато переселенців. Вони коли до нас в лікарню попадають, ми їх беремо на свій облік, а так важко, їх може бути більше”, — медична сестра виїзної паліативної мобільної служби Галина Ніжньовська.

Нерідко таких пацієнтів виявляють випадково і не завжди в ранньому дитинстві, розповідає торакальний хірург Андрій Губанов.

І це вже діти п’яти, десяти, п’ятнадцяти років, а ми їх вперше бачимо. Дитина випадково до нас потрапила", — каже Андрій Губанов.

Фото: Суспільне Вінниця

Сьогодні паліативна бригада — на плановому огляді. Приїздять і коли викликають, і позапланово, консультують також телефоном. У складі таких бригад можуть бути фахівці різних спеціалізацій: від медичної сестри до психолога.

"Це лікарі першої допомоги: хірург, анестезіолог, ортопед-травматолог, психолог і невролог, тому що такі дітки часто судомлять", — каже Андрій Губанов.

Якщо ж є потреба в більш ретельному обстеженні, то бригада супроводжує дітей із батьками в лікарні, аби максимально полегшити і прискорити огляд. Допомагають із ліками та засобами особистої гігієни.

Олена Макарова годує сина Артема. Фото: Суспільне Вінниця

Приїздить паліативна медслужба і до Артема Макарова. Щотри години мама Олена готує йому їжу. Кашу замішує на спеціальній суміші. У жінки четверо дітей. Розповідає, троє — здорові, а ось у Тьоми — спастичний тетрапарез. Хлопчику — 10 років.

Родився здоровою дитиною, але так сталося при пологах, що вийшло те, що вийшло. Боремося, воюємо. Він у нас борець ще той з народження! Залежимо від погоди повністю. Зміна погоди (сонце, спека, дощ, сніг) —у нас судоми починаються, температура підвищується”, — каже Олена Макарова.

Медики паліативної служби відвідали сімʼю Макарових. Фото: Суспільне Вінниця

Годують дитину через гастростому. Як це робити спочатку показувала медична сестра паліативної бригади Галина Ніжньовська.

Ми у супроводі вже дев’ять років, без них вже не можемо існувати. З нами 24 на 7, в будь-який момент можу зателефонувати, якщо треба й приїдуть пізно”, — каже Олена Макарова.

Медики паліативної бригади оглядають Олександру Веселову. Фото: Суспільне Вінниця

11-річній Саші лікарі у місяць поставили діагноз — гідроцефалія.

Потрапили ми в реанімацію, був крововилив, поставили діагноз “гідроцефалія”, і розвиток зупинився. Була трепанація черепа, і розвиток зупинився, але, слава Богу, жива!”, — каже про доньку мама Юлія Веселова.

Олександра теж має статус паліативної дитини. Вона не може самостійно сидіти, не тримає голову, має проблеми із зором, розповідає Юлія.

Новости Украины