Від США до Єгипту: куди у 2024 році їздили у відрядження чиновники Чернігова та області

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Колаж, на якому зображено карту світу та чиновників Чернігова та області. Getty Images

23 чиновники Чернігівської ОДА, обласної та міської рад їздили у службові відрядження за кордон з початку 2024 року. Суспільне надіслало запити до цих державних установ, на підставі отриманих відповідей з'ясували, що найбільше закордонних відряджень було в міськраді, а найменше — в облраді. При цьому в облдержадміністрації зовсім не витрачали кошти на зарубіжні поїздки, в облраді витрати становили понад п'ять тисяч гривень, в міській раді максимальна сума витрат була майже 74 тисячі гривень за одне відрядження. У топі чиновників, які часто їздили у відрядження, — заступник голови облради Дмитро Блауш, в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, начальниця відділу міжнародних відносин міськради Наталія Хольченкова та перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем.

Яка була мета подорожей, до яких країн їздили та скільки на це витратили бюджетних коштів — розкажемо далі у матеріалі.

США, Франція та Польща: куди їздили чиновники Чернігівської обласної ради

Серед працівників обласної ради найбільше відряджень, станом на 12 листопада, було у заступника голови Дмитра Блауша. Він чотири рази виїжджав за кордон. Всього у відрядження за кордон їздили чотири чиновники облради. Більшість витрат на службові відрядження працівників, за інформацією обласної ради, забезпечувала сторона, яка приймала делегацію. Середня вартість витрат становить понад п'ять тисяч гривень.

Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради:

  • Місто Краків, Республіка Польща — з метою отримання візових документів для подальшої участі в Українському тижні-2024 у Вашингтоні, США.
  • Вашингтон, США — для участі в Українському тижні-2024 з метою адвокації та просування інтересів України серед американської спільноти.
  • Місто Міколайки, Республіка Польща — для участі в ІХ Європейському Конгресі місцевого самоврядування.
  • Місто Огре, Латвійська Республіка — з метою розвитку подальшої співпраці та формування гуманітарних вантажів.
  • На своїй Facebook-сторінці Дмитро Блауш розповідав про відрядження до США. Він повідомляв, що мав можливість поспілкуватись з конгресменами, які підтримують Україну та запросив їх відвідати Чернігівщину.

    Дмитро Блауш та конгресмен. Дмитро Блауш

    Також Дмитро Блауш публікував світлини з мером міста Огре та розповідав про співпрацю. Під час першої поїздки до Латвії, Блауш написав, що Черінгівщина отримала 17 автомобілів від латвійців, серед яких пікапи, мікроавтобуси та вантажівка.

    Делегації з Чернігівщини та Огре. Дмитро Блауш

    Олена Дмитренко, голова обласної ради:

  • Місто Міколайки, Республіки Польща — участь у IX Європейському Конгресі місцевого самоврядування.
  • Місто Огре, Латвійська Республіка — з метою розвитку подальшої співпраці, встановлення нових контактів та формування гуманітарних вантажів. Витрати на відрядження — понад п'ять тисяч гривень.
  • Ніна Лемеш, перша заступниця голови обласної ради:

  • Місто Гап, Республіка Франція — з метою розвитку партнерства з учасниками проєкту з екобудівництва.
  • Місто Гап (Верхні Альпи), Республіка Франція — з метою розвитку співпраці та обговорення подальшого партнерства з місцевими асоціаціями та фахівцями.
  • Делегації з Чернігівщини та Франції. Ніна Лемеш

    На своїй Facebook-сторінці Ніна Лемеш повідомила, що під час візиту до Франції обговорили майбутню співпрацю, та розповіла про чергову фуру гуманітарної допомоги для Чернігівщини.

    Велосипеди та автомобіль. Ніна Лемеш

    Світлана Кудлаєва, радниця голови обласної ради відділу забезпечення діяльності керівництва та міжнародних відносин виконавчого апарату обласної ради. Вона мала відрядження до міста Огре, Латвійська Республіка — з метою розвитку подальшої співпраці та формування гуманітарних вантажів. Витрати на відрядження були понад п'ять тисяч гривень.

    Франція, Німеччина, Іспанія та Єгипет: відрядження чиновників Чернігівської міської ради

    Серед працівників міської ради найбільша кількість робочих візитів за кордон, станом на 15 листопада, була у в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака та начальниці відділу міжнародних відносин Наталії Хольченкової. По чотири відрядження. Ще два мав начальник управління освіти Василь Білогура. Найдорожче відрядження склало майже 74 тисячі гривень, найдешевше — 600 гривень. Загалом 12 працівників Чернігівської міської ради виїжджали за кордон, зокрема, до таких країн:

    Олександр Ломако, в.о. міського голови Чернігова:

  • Німеччина — для участі у GIZ-прийомі "Разом для України — довгострокове партнерство для сталого розвитку, економічного зростання та інвестиційних можливостей". На це відрядження витрати з міського бюджету склали майже 74 тисячі гривень.
  • Республіка Франція — з метою особистої зустрічі з мером міста Сен-Дені Метью Анотіном для зміцнення і розвитку партнерських відносин. Витрати на відрядження склали майже 30 тисяч гривень.
  • На своїй Facebook-сторінці Олександр Ломако повідомив, що тоді під час поїздки вони з Метью Анотіном від імені своїх громад підписали угоду про партнерство між Черніговом та Сен-Дені.

    Олександр Ломако та Метью Анотіно. Олександ Ломако

    3. Польща — для участі у четвертій міжнародній виставці-конференції ReBuild Ukraine Construction & Energy.

    Олександр Ломако повідомив, що презентував проєкти для відновлення міста. Йдеться про реконструкцію водонасосної станції "Подусівка" та будівництво міні-ТЕЦ.

    "Вже зацікавилися потенційні партнери — розпочали обговорення реалізації проєктів", — написав Ломако.

    Олександр Ломако. Олександр Ломако

    Наталія Хольченкова, начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій:

  • Німеччина для участі у дискусії на тему "Обличчя української стійкості" в рамках форуму Cafe Kyiv "MaRioyrue України в Європі".
  • Польща — для участі у заході "Європейський стадіон культури". Вартість відрядження — понад 10 тисяч гривень.
  • Наталія Хольченкова та представники Жешува. Наталія Хольченкова"Під час візиту на водоочисні споруди Жешува мали можливість детально ознайомитися з роботою системи водопостачання та водовідведення, яка була модернізована за підтримки фондів ЄС. Сьогодні робота водоочисних споруд на 60-70% забезпечуться за рахунок зеленої енергіі: сонячних панелей та біогазу".

    Так про візит до Польщі написала Наталія Хольченкова на своїй сторінці у Facebook.

    3. Фінляндія — для участі у зустрічі міст-побратимів з метою обміну досвідом у різних сферах муніципального розвитку та зміцнення партнерства. Витрати на відрядження — майже 30 тисяч гривень.

    4. Польща — для участі у четвертій міжнародній виставці-конференції ReBuild Ukraine: Construction & Energy.

    Василь Білогура, начальник управління освіти:

  • Ірландія та Фінляндія — для участі у навчальній експедиції та зустрічах із представниками сектору раннього навчання і догляду за дітьми.
  • Швейцарія — з метою участі у навчальному візиті для голів та представників органів місцевого самоврядування територіальних громад-партнерів проєкту DECIDE. Витрати на відрядження — 600 гривень.
  • Олена Варрава, головна спеціалістка відділу міжнародних відносин та інвестицій, двічі була у Польщі, на одну з поїздок витрати склали 10 тисяч гривень.

    Ірина Марчук, директорка департаменту соціальної політики, мала відрядження до Румунії — для участі у міжнародному навчальному візиті на тему "Вивчення інноваційних підходів та практик соціальної роботи в Румунії для їхньої адаптації та впровадження в Україні".

    Валерій Семенець, заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту, їздив у відрядження до Латвії — для участі у міжнародному навчальному візиті в рамках проєкту "Чернігів: Розширення можливостей та підтримка жінок, які постраждали від війни".

    Олена Тарарака, головна спеціалістка відділу профілактичної роботи управління (служби) у справах дітей, в рамках проєкту "Чернігів: Розширення можливостей та підтримка жінок, які постраждали від війни" відвідала Латвію. Витрати склали 4,5 тисячі гривень.

    Роман Мовчан, начальник відділу енергоефективності управління економічного розвитку міста, був у відрядженні в Єгипті — для участі у світовому урбаністичному форумі.

    Людмила Ніценко, заступниця начальника управління транспорту, була у Німеччині — з метою відвідування виставки Inno Trans. Витрати на відрядження склали понад 16 тисяч гривень.

    Олександр Макаров, заступник начальника управління капітального будівництва, їздив до Іспанії для участі у місії "Розвиток потенціалу для України".

    Юлія Андрієнко, заступниця начальника відділу публічних закупівель управління капітального будівництва, була у відрядженні в Іспанії — для участі у місії "Розвиток потенціалу для України".

    Вікторія Котенко, заступниця начальника відділу у справах сім'ї, молоді та спорту, відвідувала Болгарію під час супроводу дітей на оздоровлення.

    Франція, Німеччина та Польща: відрядження чиновників Чернігівської ОДА

    Найбільша кількість відряджень працівників облдержадміністрації, станом на 15 листопада, була у першого заступника голови Костянтина Мегема. Він тричі їздив за кордон. В ОДА повідомили, що гроші на відрядження працівників з бюджету не витрачали. Витрати покривалися стороною, яка приймала делегації. Загалом сім чиновників мали відрядження за кордон.

    Костянтин Мегем, перший заступник голови:

  • Місто Берлін, Федеративна Республіка Німеччина — участь в Міжнародній конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024).
  • Місто Берлін, Федеративна Республіка Німеччина — участь у протокольному заході у форматі прийняття з нагоди Дня Незалежності України у представництві землі Макленбург-Передня Померанія.
  • Місто Шверін, Федеративна Республіка Німеччина — участь у заходах з нагоди Дня німецької єдності (Day of German Unity).
  • Жанна Шерстюк, заступниця голови:

  • Місто Париж, Французька Республіка — участь у навчальному візиті у складі представників Мінсоцполітики та інших органів влади з метою знайомства з особливістю діяльності французьких соціальних та медико-соціальних служб.
  • Місто Рига, Латвійська Республіка — участь у міжнародній конференції "Співпраця в галузі розвитку Латвії-25".
  • Олександра Хомик, директорка департаменту економічного розвитку:

  • Місто Париж, Французька Республіка — участь у міжнародній виставці обладнання, рішень та технологій для будівництва INTERMAT, а також у конференції Rebuild Ukraine від Intermat і Bussines France.
  • Міста Варшава, Краків, Ополе та Глівіце, Республіка Польща — участь у виїзній місії в рамках проєкту "Підтримка розвитку підприємництва та конкурентоспроможності українських регіонів — продовження".
  • Ще двоє працівників департаменту економічного розвитку мали відрядження до Республіки Польща та Федеративної Республіки Німеччина.

    Андрій Лінник, начальник управління охорони здоров’я, мав службове відрядження до міста Шверін, Федеративна Республіка Німеччина, з нагоди Дня німецької єдності.

    В'ячеслав Голуб, заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту, мав відрядження до міста Страсбург Французької Республіки для участі в семінарі "Дорослішання під час війни. Молодіжна робота в Україні сьогодні".

    Читати ще

    Читати ще

    Бюджет Чернігова: за якою процедурою затверджуватимуть

    Новости Украины