Фото: Суспільне Івано-Франківськ
В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні понад пів року лікується та проходить реабілітацію військовослужбовець із Запоріжжя Ярослав Денискін. Воїн отримав поранення на фронті у Донецькій області. Військовий вже переніс майже 30 операцій, а для порятунку ноги медикам довелося видалити 13 см кістки. Історію військовослужбовця читайте у матеріалі Суспільного.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Поранення отримав під Бахмутом
Військовослужбовець Ярослав Денискін був поранений у серпні 2022 року неподалік Бахмута. За цей час медики його оперували майже 30 разів. Боєць втратив 15 кг ваги та рік провів без прогулянок на свіжому повітрі.
"Тиждень ми протрималися на позиціях і все. Нас накрили. А далі вже хлопці з інших позицій нас евакуйовували на ношах. Дехто й досі залишився там під завалами", — каже Ярослав Денискін.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
46-річний військовослужбовець на війні з 2014 року. Після повномасштабного вторгнення РФ воював під Ізюмом. Потім його з побратимами перекинули на Бахмутський напрямок.
"Двохсотих" — 60%, бо це фактично нас у напівоточення взяли, один коридор залишився і все. Тоді вже "вагнерівці" почали з'являтися. Їхні наступи, на наш погляд, були неадекватними. 50-60 м у нас з ними перестрілка, вони виходять групою 15-16 людей, гинуть і виходять інші. У три ряди лягають, потім заспокоюються. Вони під якимось наркотичним впливом були, нормальна людина так працювати не буде", — пригадує Ярослав Денискін.
Як лікують пораненого Ярослава Денискіна
У воїна — перебитий хребет, травмований кульшовий суглоб, поранення куприка, вирвані сідничні м'язи, уламкові поранення і перелом стегнової кістки.
Зорян Галій: «Щоб врятувати ногу, бійцю довелося видалити 13 см кістки». Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Ортопед-травматолог Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Зорян Галій каже: щоб врятувати ногу, бійцю довелося видалити 13 см кістки. Ногу бійця лікарі рятують й досі.
"Вогнепальні поранення всі забруднені, інфекція може проявитися через місяць, два й навіть три. Він мужньо бореться, йому дуже моментами щастить. Множинні операції були й на куприку, і на хребті, тобто він — молодець", — каже Зорян Галій.
Поки Ярослав Денискін лікується та проходить реабілітацію, вдома на нього чекає дружина, 12-літня донька та 25-річний син — теж військовослужбовець.