За інформацією: Суспільне Чернігів.
Діана Масинзова. Суспільне Чернігів
Невдовзі до Варшави надійшла звістка про загибель ще одного односельця. Діана вирішила, що напише і його портрет.
"Я запитувала про побажання, просила, щоб показали ще інші фотографії, щоб я подивилася на них з інших ракурсів, більш ситуативних таких. Щоб вивчити поведінку, манеру, міміку, щоб зрозуміти його родзинку, особливість його обличчя, бо ми всі унікальні".
Портрети загиблих бійців. Суспільне Чернігів
Далі були й інші портрети. Так у Нехаївському будинку культури з’явилась стіна пам’яті. Наразі на ній шість портретів загиблих бійців.
"Станіслав Тригуб – йому 25 років. Володимир Городиський – йому 33 роки. Анатолій Кравченко – йому 48 років. Микола Труба – йому 43 роки. Ганжа Олексій – йому 27 років. Олександр Савчук – 22 роки", — каже директорка будинку культури Світлана Милько.
Світлана Милько. Суспільне Чернігів
Останній портрет Діана написала перед приїздом до України. Художниця розповідає, найскладніше давались очі загиблих чоловіків.
"Доходиш до цього етапу прописки очей, то дуже багато чого я проживаю і відчуваю. І коли я спілкувалась з рідними й озвучувала те, що я пережила та відчула, і навіть часто я відчувала моменти їхньої загибелі, болі їхні відчувала. Я просто не знала подробиць про всіх цих хлопців, коли я говорила рідним, вони це все підтверджували. Коли писала свого Стаса першого, то навіть мої діти переживали, бо я ридала просто над цим портретом, він мені дався дуже складно".
Ганжа Олексій. Суспільне Чернігів
Коли Діана приїздить до Нехаївки, йде на кладовище.
"І сняться вони мені, і приходять. Деякі щось говорять, деякі просто сердяться. Щоб цього не траплялося аж так, ти молишся, читаєш «Отче наш», сходиш до церкви. Коли приїжджаю сюди, йду на кладовище до них, мені треба віднести їм квіти. Це непросто. Це містично трохи, але це є", — каже художниця.
До стіни з картинами у будинку культури приходять односельці, побратими та родичі загиблих, розповідає Світлана Милько. Серед них вдова Олексія Ганжи Ангеліна з сином. Її чоловік служив у Національній гвардії, у 28 років став підполковником. О 5-й ранку 24 лютого 2022-го він пішов обороняти Чернігівщину. У вересні 2024 року потрапив під обстріл російського дрона.
"Загинули на місці в машині. Він був золотим чоловіком, батьком. У нас була в сім’ї надзвичайна повага один до одного", — згадує Ангеліна Ганджа.
Ангеліна Ганжа. Суспільне Чернігів
Окрім портретів художниця пише картини, на яких — її село.
Картина на якій зображена жінка та її будинок. Суспільне Чернігів
Діана проходиться вуличками села та фотографує, а вже у Варшаві пише за відзнятими фото.
"Варшаву от я не хочу писати, не знаю чому. А от село, от там навіть, де завалений отой паркан, де хата вже руйнується, а їх взяла і написала. Чому так? А я її пам’ятаю, а я в тій хаті була, пам’ятаю, хто там був, хто там жив".Читати ще
Читати ще
Малює на гільзах визначні пам’ятки та символи різних країн світу та допомагає ЗСУ: історія художниці з Ніжина