Суспільне Черкаси
Черкащан безоплатно тренують на човні "Дракон". Вони опановують техніку веслування та навчаються працювати в команді. Вийти на Дніпро пропонують усім охочим. Керівник клубу з веслування Денис Городнюк розповів Суспільному, що хоче, аби цей спорт став популярним серед жителів міста.
Перше заняття для новачків розпочинається з інструктажу. Вони вчаться вправлятися з веслом.
"Ручки рівні, веслуємо тільки нахилом і розворотом, ці два рухи ми з’єднуємо. Тобто ручки рівні я роблю нахил і розворот"", – розповів стерновий Денис Троян.
Про можливість повправлятися у веслуванні дізналася від своїх рідних. Тому вирішила долучитися, розповіла черкащанка Альона Рєчкова.
"В першу чергу це так, відключити мозок, тому що сьогодні вихідний, якраз збіглося, і в другу чергу хотілось би також покращити свій фізичний стан. Плюс до того є команда – це прикольно, це нові знайомства і дуже круто, що можна спробувати", – розповіла черкащанка.
Суспільне Черкаси
Суспільне Черкаси
До досвідчених учасників команди "Кайман" долучилися новачки. Каное розраховане на 20 місць. Тих, хто прийшов вперше, саджають позаду. Вони поки ретельно пропрацьовують техніку веслування, розповів керівник клубу з веслування Денис Городнюк.
"Сіли. Нога яка бортова йде вперед, нога яка по центру під лавку, там знаходимо опору і впираємось. Впираємось боком, боком впираємось і сідаємо", – пояснив Городнюк.
Суспільне Черкаси
Три роки у професійній команді черкащанка Ірина Жила. Теж починала навчатися веслувати у човні з хвоста.
"Тренер, який у нас зазвичай стоїть на стерні, правив, розказував, як правильно тримати руки, як нагинатися. Потім як легшу людину мене пересадили до загрібних, і тут я вже потихеньку гребу", – сказала Ірина.
Суспільне Черкаси
"Мені подобається тим, що не вимагає якоїсь особливої фізичної підготовки, але разом з тим, це дозволяє працювати в команді. Оце найголовніший плюс для мене", – додала Ірина.
Контролює роботу команди стерновий. Сьогодні роль того, хто керує судном, виконує Денис Троян. У професійній команді він понад п’ять років.
Суспільне Черкаси
"Це найголовніший обов’язок на човні – стерновий. Я керую човном, командую екіпажем, задаю курс і темп роботи. Емоції позитивні, так я єднаюся з природою, дихаю свіжим повітрям і також заряджаюся енергією від свого екіпажу", – розповів стерновий Денис.
Екіпаж відпливає від пристані після настанов тренера. Заняття проходять тричі на тиждень. Аби долучитися, не потрібен досвід та особлива фізична підготовка.
Суспільне Черкаси
"Наш спорт молодий, він розвивається. І основне, це дуже корисно для здоров’я: укріплення спини, ніг, ручки, дуже гарно працює на прокачування м’язів кору, косих м’язів, це дуже добре укріплення як вид реабілітації. Також працювали з людьми які воюють", – розказав керівник клубу з веслування на човнах Денис Городнюк.
Чоловік розповів, що хлопці-військові з охотою приходять на заняття на реабілітацію.
"Хочуть трішки покататися, відновитися, зарядитися позитивом, перемкнутися, водичка заспокоює дуже. Після тренування всі такі задоволені, розслаблені. Вода завжди дає добрий заряд на увесь день. Можна після цього працювати в комфорті", – розповів керівник клубу.
Суспільне Черкаси
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України