Відмовляли у пільговому перевезенні та не дотримувалися схем руху: які скарги надходили на перевізників Буковини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фахівці Укратрансбезпеки під час перевірки на Центральному вокзалі Чернівців. Суспільне Чернівці

Від початку року пасажири написали понад 20 скарг про порушення правил перевезень у Чернівецькій області. Майже половина з них – стосується перевезень у межах країни. Переважно скарги були про недотримання режиму роботи й відпочинку водія та схеми руху, а також відмов у пільговому перевезенні.

Про це повідомили у Державній службі України з безпеки на транспорті у відповідь на запит Суспільного.

Найбільше скарг надходило на маршрути: "Липкани – Ужгород", "Харків – Утена", "Чернівці – Вроцлав", "Чернівці – Запоріжжя".

Найчастіше порушення стосуються:

  • недотримання визначених схем маршруту та розкладу руху,
  • технічних несправностей автобусів,
  • режиму праці та відпочинку водія,
  • безпідставної відмови у пільговому перевезенні, зокрема, військовослужбовцям,
  • відсутність дозвільних документів на маршрут,
  • відсутність двох водіїв на маршруті у понад 500 кілометрів.

У відповіді на запит йдеться, що торік відділ держнагляду у Чернівецькій області розглянув 31 скаргу, яка стосувалася неналежного обслуговування маршрутів загального користування. Більше як половина з них – щодо внутрішніх перевезень.

Водночас минулого року перевізники теж надсилали скарги. Було два звернення на нелегальних перевізників, документи яких згодом перевірили. Цьогоріч від перевізників скарг не надходило.

Яка відповідальність за порушення

Скарга на дії водія чи перевізника є підставою для проведення рейдової перевірки. Якщо виявляють порушення, складають акт та виносять припис. Якщо перевізник не усуває порушення, то має сплатити штраф.

Розмір штрафу залежить від виду порушення. Наприклад, якщо немає документів на маршрут, перевізника можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень, якщо це міжнародні перевезення – 34 тисячі гривень.

Якщо водій відхиляється від схеми маршруту та його графіку, або перевозить більше пасажирів, ніж у транспорті є сидячих місць, на нього також можуть скласти припис. У випадку повторного порушення, водія можуть оштрафувати на 680 гривень.

Водночас Суспільне надсилало питання про те, яку відповідальність понесли водії чи перевізники, які порушили правила перевезення цьогоріч, а також просило надати приклади. Інформації про це у відповіді на запит не було.

Як поскаржитися на водія чи перевізника

Щоб повідомити про порушення водієм правил перевезень, слід звернутися:

  • на гарячу лінію Укртрансбезпеки за номерами: 044 350 43 04 або 067 120 04 83,
  • надіслати скаргу на електронну пошту – [email protected] ,
  • особисто подати звернення до обласного відділу Укртрансбезпеки на вулиці Руській, 248-У чи зателефонувати за номером: 097 497 05 65.
Новости Украины