Відновлення через спорт: у Вінниці стартував проєкт реабілітації та соціалізації поранених військових

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Військові, які отримали поранення на війні, проходять спортивну реабілітацію. Фото Ярослава Калетюка

У Вінниці стартував проєкт реабілітації та соціалізації поранених військових через спорт. Запустили його обласні федерації дзюдо та самбо спільно з вінницьким осередком VESTA.

Про це Суспільному розповів президент обласної федерації дзюдо Ярослав Калетюк.

"Ми провели перше тренування з дзюдо та самбо. Було 12 ветеранів. Також у нас був амбасадор Богдан Копчатов — колишній розвідник, лейтенант служби, який отримав поранений і зараз керівник вінницького осередку VESTA, організації яка допомагає та підтримує ветеранів, військових та членів їх сімей. Спільно з ними ми започаткували проєкт реабілітації та соціалізації військових", — сказав Калетюк.

Спортивна реабілітація військових. Фото Ярослава Калетюка

Захисники, які втратили кінцівки, раз на тиждень займатимуться з професійними тренерами під наглядом лікарів.

"Для поранених військових важливо налагодити координацію рухів, тому що деякі бійці без кінцівок. Коли людина звикла ходити повноцінно, а після поранення втратила кінцівку, то в неї порушена координація. Людина закривається в собі, а ми через спорт, через фізичні вправи хочемо її соціалізувати, щоб вони були розковані до соціуму. Багато бійців, які за діагнозом не мали після поранення взагалі вставати з інвалідного візка, але завдяки характеру вони встають, починають рухатися. І вони не на інвалідних візках.

Військові, які отримали поранення на війні, проходять спортивну реабілітацію. Фото Ярослава КалетюкаУ цьому допомагає також дзюдо, самбо. У нас велика практика — робота в партері. Це кувирки, різні види розтяжки, давати навантаження різним м'язам, стимулювати їх для швидкого одужання. І має місце також адреналін: поборотися, відпрацювати якісь прийоми".

Спортивна реабілітація військових. Фото Ярослава Калетюка

За словами Ярослава Калетюка, проєкт буде на постійній основі, підключатимуться інші центри реабілітації. Поки планують проводити реабілітаційні заняття раз на тиждень.

"Втім вже є багато ветеранів, які хочуть теж доєднатися до тренувань, тому кількість занять за потреби можемо збільшити. Проходять вони у спеціалізованому залі від федерації дзюдо та самбо. Зал адаптований для людей на візках. Є інклюзивні вбиральня та душ", — сказав Калетюк.

Новости Украины