За інформацією: Суспільне Чернівці.
Прикордонники патрулюють місцевість. facebоok / Західне регіональне управління Держприкордонслужби України — Західний кордон
Від моменту запровадження спеціального прикордонного режиму в Чернівецькій області оштрафували 30 людей. Вони перебували за п'ять кілометрів від кордону та не мали дозволів. Водночас за цей період прикордонники надали понад 5 000 дозволів тим, хто проживає, в'їжджає, веде певні роботи або перебуває у прикордонній смузі.
Про це Суспільному повідомив речник прикордонного загону Костянтин Ліснік.
Дозволи почали видавати всередині березня. Упродовж цього часу проводили роз'яснювальну роботу та попереджали людей про адміністративну відповідальність.
"З 1 червня ми почали посилено контролювати це питання та штрафувати людей. Серед порушників – місцеві, яких неодноразово попереджали, а також громадяни з інших регіонів, які рухалися в межах прикордонної смуги, і проігнорували цю вимогу. Ми не притягуємо до відповідальності тих, хто подав заяву на дозвіл. Вони мають відповідну копію документа і ми розуміємо, що запит в обробці".
Яка відповідальність за відсутність дозволу
Якщо людина перебуває у прикордонній смузі без дозволу, її можуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму. Санкція статті передбачає попередження або штраф від 119 до 170 гривень, для посадовців – від 170 до 340 гривень.
Кому потрібен дозвіл
Дозвіл мають отримати буковинці, які проживають, в'їжджають, ведуть певні роботи або пересуваються на території у межах п'яти кілометрів від лінії кордону.
Також, якщо людина отримає дозвіл та повідомить про це прикордонну службу, може проводити на цій території:
- будівництво;
- вирубування дерев та чагарників;
- користуватися водою;
- проводити геологічні, дорожні, гідротехнічні, землевпорядні дослідження;
- фотографувати чи фільмувати місцевість;
- проводити туристичні подорожі.
Дозвіл діє лише у межах території прикордонного загону, який його видає.
Як отримати дозвіл
За словами помічника начальника Чернівецького прикордонного загону Ігоря Заруднєва, дозвіл на перебування у прикордонній зоні видають протягом десяти днів. Для цього потрібно подати письмове звернення у довільній формі на ім'я начальника прикордонного загону Миколу Романчука.
Звернення можна принести особисто на вулицю Володимира Великого 2, а. Надіслати поштою чи електронним листом на адресу: [email protected]
Скільки діє дозвіл
Для людей, які проживають у прикордонній смузі, дозвіл буде постійним. Однак, дозвіл можуть скасувати, якщо людина не проживає за вказаною адресою понад 3 місяці. Наприклад, туристичний дозвіл діє рік.
Що заборонено взагалі
У межах 30-50 метрів вздовж кордону на суші, водоймах та берегових лініях встановлено спеціальний прикордонний режим. Він забороняє вільний в’їзд, перебування, проживання та пересування людей та роботи, які не пов'язані з обороною чи охороною кордону.
Читати ще
Читати ще Які села і міста у Чернівецькій області входять до прикордонної смуги