Видурював гроші у сімей українських полонених: СБУ затримала киянина

Затримання підозрюваного, який видурював гроші у родичів військовополонених. СБУ

Служба безпеки України ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих безвісти. У Києві правоохоронці затримали місцевого жителя, який видавав себе за учасника "пошукової групи" СБУ.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що киянин за 8-10 тис. американських доларів обіцяв "допомогти" людям, які розшукують своїх близьких. Сума залежала від емоційного стану "клієнтів" та їхньої платоспроможності. Для переконливості фігурант повідомляв, що начебто має знайомих в органах РФ, які вирішують питання щодо повернення додому українських військовополонених.

Слідство встановило, що чоловік вимагав з потерпілих переказувати гроші на його власні банківські картки, які в подальшому були вилучені під час обшуку. Після отримання коштів він припиняв спілкування зі своїми жертвами і більше не виходив з ними на зв'язок.

"Також у ході документування злочинної діяльності стало відомо, що він розміщує у соцмережах неправдиві повідомлення про збір грошей на авто для українських захисників", — йдеться у повідомленні.

За ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах) підозрюваному загрожує до 8 років ув'язнення.

В СБУ нагадують, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади.

"Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за "визволення" родича з полону, негайно звертайтесь до Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: +38 044 321-11-21, +38 098 321-11-21, Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32 або на електронну адресу [email protected]", — зауважили у відомстві.

Що відомо про викриття випадків обману родичів військовослужбовців

У столиці викрили 28-річного уродженця Сумської області, який привласнював кошти родичів зниклих безвісти військовослужбовців Збройних сил України. СБУ затримала жителя Київщини, якого підозрюють у заволодінні коштами родичів зниклого безвісти українського захисника. Правоохоронці викрили псевдолікаря, поетапно задокументувавши факти отримання грошей.

Суд виніс вирок жінці, яка за 7 тис. гривень обіцяла знайти зниклого бійця ЗСУ. Після отримання коштів вона перестала виходити на зв'язок та витратила гроші на власні потреби.

Поліція викрила шахраїв, які обдурювали родини військових. Один з підозрюваних відбуває покарання за майнові злочини у виправній колонії Одеси. Його спільника затримали в Києві.

Також у столиці затримали жінку, яка представлялась співробітницею Міністерства оборони, щоб видурити гроші у родичів військовополоненого. Довірившись незнайомці, сім'я віддала майже 150 тис. грн за начебто допомогу у звільненні воїна з полону.

Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні

8 лютого 2024 року Україна провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Серед врятованих військовослужбовців були 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців. Попередній обмін полоненими відбувся 31 січня. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів.

3 січня за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів Україна повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це був найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.

Наприкінці листопада минулого року з'явилось повідомлення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що РФ призупинила обміни військовополоненими. Так Кремль хоче вплинути на українців й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

Президент Володимир Зеленський на початку грудня заявив, що обміни полоненими з Росією тривають. Часто вони відбуваються не публічно, а іноді безпосередньо на полі бою.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у російському полоні станом на 17 листопада 2023 року перебували 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.

У липні 2023 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у російському полоні перебувають понад 25 тисяч цивільних заручників, Україні на той час вдалося повернути 144 людини.

Топ дня

Гралася, поки батьки спали: на столичних Позняках 3-річна дівчинка випала з вікна багатоповерхівки 3 травня, 19:17

Новий етап дерусифікації: у Києві проводять опитування про перейменування 19 вулиць 3 травня, 15:58

На військову службу не з’являлися, але гроші отримували: столичні депутати постануть перед судом 3 травня, 14:34

Завищена вартість матеріалів: КОВА радить скасувати тендер на ремонт водогону в одній із громад 3 травня, 13:55

Розкрадання під час будівництва Подільського мосту: судитимуть директора підприємства 3 травня, 11:42

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Новости Украины