Експерт назвав вихід циї кораблів у море черговим політичним прикладом шантажу із застосуванням загрози ядерної зброї з боку Кремля.
Експерт переконаний, що Путін може продовжити свій ядерний шантаж, але на удар не піде / фото — скріншот
Військовий експерт Сергій Грабський прокоментував заяви норвезької розвідки про те, що кораблі Північного флоту Росії вперше після розпаду СРСР вийшли у море з тактичною ядерною зброєю на борту, і існує серйозна загроза використання тактичної ядерної зброї в сценарії потенційного протистояння Росії та НАТО. За його словами, найімовірніше, це черговий приклад шантажу з боку Кремля.
«Ну, вперше за 30 років вивели вони свій флот у море та задекларували, що цей флот має ядерну зброю. Ну і, власне, на цьому все. Це черговий політичний приклад шантажу із застосуванням загрози ядерної зброї, але не більше. Усі чудово розуміють, наскільки цей шантаж вже не відіграє жодної ролі, й до цього ставляться з розумінням, як до поведінки буйної схибленої людини в окремо взятій палаті», – пояснив експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ.
При цьому, на думку Грабського, «санітарами» у цій історії є члени ядерного клубу, зокрема Китай. Він наголосив, що «це їхнє право, їхня територія, зона впливу та взаємодії для того, щоб вживати відповідних заходів щодо заспокоєння такого буйного хворого».
Відео дня
Експерт висловив упевненість в тому, що росіяни можуть продовжити виводити свої кораблі і погрожувати ядерним озброєнням. Проте на більше Кремль не піде.
«Світ створив настільки сьогодні серйозну збалансовану систему моніторингу та контролю над усіма ядерними об’єктами, що виключено несанкціоноване чи безвідповідальне застосування ядерної зброї. Ну а по-друге, треба ще розібратися, наскільки ефективною є ядерна зброя. РФ навіть сама не знає, тому що вона ніколи у своїй історії не тестувала ядерну зброю від слова зовсім», – зауважив Грабський.
Верещук розповіла, скільки мирних жителів залишилось у Бахмуті
Подоляк спрогнозував, чого чекати від окупантів на річницю вторгнення
Повтор 24 лютого 2022 року: генерал оцінив можливості російської армії
Ядерні погрози РФ
У середині лютого норвезька розвідка повідомила, що вперше з моменту розпаду СРСР кораблі Північного флоту Росії вийшли у море з тактичною ядерною зброєю на борту. Розвідслужба акцентує на тому, що з моменту закінчення холодної війни військові кораблі Північного флоту РФ не здійснювали рейди з ядерною зброєю.
Політолог Володимир Фесенко назвав такі дії Москви пропагандистським шоу. За його словами, президент РФ Володимир Путін намагається «взяти на слабо», тому лякає тактичною ядерною зброєю.
Водночас військовий експерт Олег Жданов заявив, що російський арсенал ядерної зброї може виявитися непридатним до використання через неналежне технічне обслуговування ядерних боєзарядів і ракет-носіїв.