Вихідні на природі: як витягнути кліща і що з ним робити — поради черкаського медика

Суспільне: Черкаси

На Черкащині упродовж чотирьох місяців 2023 року медики зареєстрували 28 випадків інфікування хворобою Лайма. Головний санітарний лікар області Володимир Папач розповів, як правильно витягнути кліща та що робити далі, щоб не заразитися.

За словами Володимира Папача, якщо кліщ присмоктався до шкіри, то знімати його треба дуже обережно, щоб не обірвати хоботок.

Також, зазначив медик, роздавлювати кліща не можна, бо він може бути зараженим:

"Але, якщо таке трапилось, то необхідно негайно добре вимити руки з милом, щоб запобігти потраплянню збудника в мікроранки на тілі, на слизові оболонки носа, очей".

Надалі тварину варто віднести на дослідження:

"Після видалення кліща бажано провести його дослідження в лабораторії м. Черкаси, вул. Волкова, 3; тел.: (0472) 36 07 16особливо небезпечних інфекцій. Зауважу, якщо не вдалося самостійно видалити кліща або з’явились перші ознаки захворювання – треба негайно звернутись до лікаря".

У 2022 році у лабораторії дослідили 108 кліщів, знятих із людей, у дев'ятьох – зафіксували збудник хвороби Лайма, прокоментував Володимир Папач:

"Також дослідили 354 екземпляри, зібрані в Лозівку, Мельниках, у парку Перемоги та «Сосновий бір». Позитивний результат на природну інфікованість бореліями отримано у 13,2%".

Що відомо

На Черкащині упродовж чотирьох місяців 2023 року медики зареєстрували 28 випадків інфікування хворобою Лайма, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач. Реєстрація випадків захворювання на хворобу Лайма в області продовжується.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины