Заняття проводяться на п’ятьох станціях метрополітену.
У метро облаштували 60 класів / фото Андрія Марієнка, УНІАН
У Харкові 4 вересня стартував навчальний процес у метрополітені, для цього там облаштували 60 класів.
Як повідомляють у міській раді Харкова, навчання понад тисячі учнів проводиться на п’ятьох станціях метрополітену – «Перемога», «Університет», «Метробудівників», «Тракторний завод» та «Академіка Павлова».
Діти навчатимуться у дві зміни / фото Андрія Марієнка, УНІАН
Воно організоване у дві зміни – з 09:00 до 12:00 та з 13:00 до 16:00, тобто в одному кабінеті в один день зможуть навчатися два класи. Два-три дні школярі навчатимуться офлайн, в інші – онлайн. Щодня у дітей буде по три основні уроки. Для молодшої школи – це читання, математика та письмо, для середньої – українська мова і література, математика та історія. Інші предмети вони вивчатимуть онлайн. Тривалість уроків становитиме 30-45 хвилин залежно від віку учнів.
Відео дня
Школярі навчатимуться офлайн два-три дні на тиждень / фото Андрія Марієнка, УНІАН
Дітей, яким це необхідно, до станцій метро підвозитиме шкільний автобус у присутності педагога, а після уроків розвозитиме назад. У місті для цього розробили 34 маршрути.
Учнів, які навчатимуться у метро, годуватимуть за рахунок міського бюджету. Також на станціях працюватимуть охорона, психологи та медики, які за потреби зможуть надати дітям необхідну допомогу.
До станцій метро учнів підвозитиме шкільний автобус / фото Андрія Марієнка, УНІАН
Класи на станціях метро облаштували з рекуперацією повітря та шумоізоляцією, партами та необхідним обладнанням, розрахованим на 20 дітей.
За інформацією директора департаменту освіти міськради Ольги Деменко, станом на 31 серпня було сформовано 60 класів, з яких 23 – для першокласників.
Вона зазначила, що в резерві є ще вісім класів, і набір на навчання офлайн триватиме протягом року.
Тривалість уроків становитиме 30-45 хвилин / фото Андрія Марієнка, УНІАН
«Класи для навчання у метро сформували тимчасові – з учнів різних шкіл. За бажанням кожна дитина може повернутися до своєї школи на онлайн-навчання. У кабінетах працюватимуть вчитель та тьютор, який зустрічатиме та проводжатиме дітей, займатиметься з ними під час перерви та обіду. На перервах для дітей організують інтерактивні ігри», — розповіла Деменко.
Мер міста Ігор Терехов заявив, що бажання навчатися у метро також виявляють і учні старшої школи. Один такий клас вже сформовано минулими вихідними.
Він додав, що найближчим часом в Індустріальному районі планується розпочати будівництво бомбосховища, розрахованого на 450 учнів.
Навчання харківських школярів під час війни
Від початку повномасштабного вторгнення Росії навчання у закладах освіти Харкова та області проводилось дистанційно.
Цьогоріч 7 липня Рада оборони області ухвалила рішення про відновлення традиційного офлайн навчання у закладах, де є бомбосховища, що відповідають стандартам. У Харкові навчальний рік вирішили розпочати у дистанційному режимі. Місто часто потерпає від обстрілів росіян, особливо ракетами С-300, зреагувати на які обмаль часу. Також там відсутні бомбосховища для шкіл, що відповідають держстандартам.
Для того, щоб діти все ж таки могли навчатися очно, міська влада вирішила облаштувати класи у метрополітені.