«Військові — не раби»: у Києві родичі військовослужбовців вийшли на мітинг з вимогою демобілізації

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Наталка Ткачук

У центрі Києва зранку в суботу, 27 квітня, родичі військовослужбовців влаштували акцію на підтримку демобілізації і встановлення чітких термінів служби для воїнів.

Про це з місця події повідомляють кореспонденти Суспільного.

На Майдані Незалежності у столиці зібралися близько сотні людей. Це — родичі військовослужбовців, переважно дружини захисників. Вони приїхали до Києва з різних куточків України і влаштували мітинг на підтримку встановлення граничних термінів служби для військових.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Наталка Ткачук

Учасники пікету тримають у руках плакати з відповідними закликами.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Наталка Ткачук

Також на акції лунають гасла "Вимагаємо чітких термінів служби", "Військові – не раби".

Мітингувальники вважають, що відсутність конкретних термінів служби негативно впливає на мобілізацію та моральний стан військових, які боронять Україну від російської навали на передовій.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Наталка Ткачук

Родичі захисників просять владу встановити визначені терміни служби. І з цією ж метою рідні військових зареєстрували на сайті президента відповідну петицію, яку вже підписали понад 18 тисяч людей.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Нікіта Галка

До протестувальників приєдналася депутатка Верховної Ради Інна Совсун. Вона подякувала учасникам акції за озвучення важливого для суспільства питання:

"Ті, хто служить, дуже обмежені в можливості висловлювати свою думку, але це не значить, що їх немає кому захистити. І значить, що це повинні робити ми", — сказала депутатка.

За її словами, родичам військових треба говорити про те, що добровольці й ті, хто пішов на фронт у перший день великої війни, врятували Україну: "Не народні депутати, не президент, не уряд, а ті, хто 21-22-го року взяли з зброю і пішли захищати країну. І це заслуговує, щонайменше, на повагу, і це точно заслуговує на те, щоб їх почули", — зазначила під час мітингу Інна Совсун.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Нікіта Галка

Вона запевнила, що робитиме все можливе, аби заклики родичів військових були почуті і справедливість щодо воїнів була встановлена.

Дружини добровольців мітингують на підтримку чітких термінів служби для військових, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Нікіта Галка

Анна приїхала на акцію з Дніпра "боротися за встановлення чітких термінів служби для захисників". За її словами, сьогодні (27 квітня — ред.) відбувається вже десятий всеукраїнський пікет.

Раніше рідні військових виходили у своїх містах. Нині ж приїхали до столиці з усіх куточків країни, аби влада якомога швидше взялася за вирішення цієї проблеми. За словами учасниці мітингу, військові вже втомилися, вони зневірені і знесилені.

Акція на Майдані з вимогою демобілізації, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Нікіта Галка

Анна переконана, що військові, які третій рік захищають країну, повинні мати право на демобілізацію. Вона також розповіла, що рідні захисників збирають підписи під петицією про встановлення терміну служби для воїнів у 36 місяців з урахуванням коефіцієнтів місця несення служби. Тобто один день у зоні бойових дій хочуть прирівняти до двох днів служби, а один день "на нулі" — до трьох днів.

"І так вийде, що той, хто виконує бойові завдання, повинен буде 18 місяців відслужити, а той, хто повністю "на нулі" — 12 місяців, і вони заслуговують на демобілізацію", — зауважила учасниця акції.

Акція на Майдані з вимогою встановлення термінів служби для військових, Київ, 27 квітня 2024 р. Cуспільне/Нікіта Галка

Раніше Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мобілізацію без норми про звільнення військових. Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і підтримав міністр оборони Рустем Умєров. Питання демобілізації мають розглянути в окремому законопроєкті.

У квітні в Міноборони запевнили, що законопроєкт про демобілізацію вже в роботі, і протягом найближчих місяців з'явиться версія, яка потрапить до парламенту.

Топ дня

Наїзд на пішоходів у Броварах: голову РДА, який був за кермом авто, взяли під варту Ексклюзивно 27 квітня, 15:09

Посадовцю РДА з Броварів, який скоїв наїзд на пішоходів, повідомили про підозру 27 квітня, 13:20

ДТП у Броварах за участі голови РДА: стан двох потерпілих залишається тяжким 27 квітня, 11:15

У Броварах авто очільника РДА в’їхало в людей на пішохідному переході. Є потерпілі 26 квітня, 20:36

У Києві терміново евакуювали дві лікарні: що сталося 26 квітня, 19:06

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Новости Украины