Військовий Андрій Сідлецький у Чернівцях після демобілізації відкрив спортзал для дітей

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Андрій Сідлецький. Суспільне Чернівці/Василь Григоряк

Підприємець Андрій Сідлецький з Чернівців отримав пів мільйона гривень від держави за програмою для учасників бойових дій та розпочав власну справу. Військовий відкрив спортзал. Наразі там тренуються 60 дітей. Суспільне Чернівці розповідає про досвід чернівчанина та як це допомагає повертатися до цивільного життя.

Андрій Сідлецький на початку повномасштабного вторгнення пішов до війська добровольцем. Цьогоріч демобілізувався за станом здоров'я та повернувся в Чернівці. Чоловік каже, що власна справа забирає багато часу, а це допомагає йому менше думати про те, що війна для багатьох людей в тилу закінчилася.

"У нас із дружиною є свій клуб. Ми займалися спортивним напрямком до війни. Більше в нас було плавання, про розширення думали давно. Про свій спортзал. Для підтримки тих дітей, спортсменів, які займаються плаванням. Їм необхідні заняття не тільки у воді, а й на суші," — розповідає Андрій Сідлецький.

Діти на тренуванні у спортзалі Андрія Сідлецького. Суспільне Чернівці

Приміщення на вулиці Ентузіастів у Чернівцях Андрій орендує в міської ради. Замінив тут вікна та двері, власними силами зробив ремонт. Частину обладнання купив теж за власний рахунок. Решту обладнання для тренувань, кондиціонери, відеоспостереження, системи вентиляції приміщення — за грантові гроші. Частина з них залишилася. Підприємець планує за ці гроші зробити вентиляцію в іншому залі. Окрім того хоче змінити їхнє призначення, щоб купити генератор.

Діти тренуються у спортзалі Андрія Сідлецького. Суспільне Чернівці

Наразі у спортзалі Андрія тренуються 60 дітей, які навчаються плавати. За тренування 20 дітей платять батьки, а вартість тренувань 40 дітей-переселенців покриває окрема програма.

"Тут тренуються спортсмени-плавці, це в них сухі тренування. У тому числі 40 дітей переселенців займаються за грантовою програмою. Для них це безкоштовно — навчаються плавати плюс відвідують сухі тренування для покращення фізичного розвитку," — каже Андрій.

За словами Андрія, приміщення спортивного залу велике, тож надалі планує тут організувати різні спортивні напрямки. Зокрема, це можуть бути бокс, танці та заняття для загального фізичного розвитку.

Є частина дітей, які ходять на секції, але багато інших сидять у гаджетах, комп’ютерах. Фізичний розвиток — просто необхідність. Ти не обов’язково маєш бути спортсменом, але банально — осанка, м’язи, витривалість — це необхідно для роботи, життя та здоров’я," — розповідає Андрій.

За умовами гранту, Андрій Сідлецький має працевлаштувати двох людей. Військовий каже, в його випадку буде потрібно більше робочих рук. Наразі планує відкрити 3-4 додаткові робочі місця та розглядає декілька напрямів, які зможуть розвиватися в його спортзалі.

"На днях з центру зайнятості направили до мене тренера з тайського боксу. Можливо, він буде розвивати свій напрямок у нашому залі," — каже Андрій.

Спортзал Андрія Сідлецького у Чернівцях. Суспільне Чернівці

Раніше у коментарі Суспільному директорка обласного центру зайнятості Любов Кожолянко розповіла, що за рік роботи програми, за якою свою справу розвиває Андрій Сідлецький, на Буковині нею скористалися 15 ветеранів та ще п’ятеро їхніх дружин. За таким грантом можна отримати від 250 тисяч до мільйона гривень. Найчастіше ветерани обирають грант на 500 тисяч. Один буковинець взяв грант на мільйон гривень.

Читати ще

Читати ще Скільки ветеранів на Буковині отримали грант на розвиток власного бізнесу та як це зробити

Читати ще Як ветеранам знайти роботу на Буковині та скількох працевлаштували

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины