За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Відповідно до постанови Кабміну № 1487, з 1 жовтня 2023 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зобов'язані стати на військовий облік. Як мобілізація жінок-медикинь вплине на роботу Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, Суспільному розповіла заступниця директора закладу Наталія Митник.
Жінка понад 20 років працює в медицині. За фахом — дитячий анестезіолог. Вона закінчила кафедру військової підготовки, є старшим лейтенантом медичної служби запасу.
Заступниця директора Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Митник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Я усвідомлюю, що військовий квиток — це є певне зобов'язання. Нас цього вчили. Анестезіолог — одна зі спеціальностей, яка завжди потрібна під час бойових дій. Я готувала своїх дітей, свою сім'ю у перші дні повномасштабного вторгнення: "Якщо отримаю повістку, я готова йти служити", — говорить Наталія Митник.
З її слів, станом на 12 жовтня дев'ять працівників обласної дитячої лікарні перебувають у лавах Сил оборони України. З них — дві жінки, які пішли на фронт добровільно. Зараз лікарня працює у звичному режимі, каже Наталія Митник, але проблеми можуть виникнути в майбутньому.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Є спеціалісти, яких в нас багато. Якщо, до прикладу, в хірургії чи травматології є 15 медиків, то мобілізація однієї людини суттєво не впливає. Але є "вузькі" спеціальності, коли лікарня має одного-двох працівників. У такому випадку їх замінити складно, тому що це є довготривале навчання, має бути стажування, спеціалізація саме з дитячої медицини. Не може "дорослий" лікар за замовчуванням працювати в дитячій лікарні", — пояснює Наталія Митник.
Стати на облік жінки мають до кінця 2026 року, розповів начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Словинський.
З його слів, наразі це — добровільно. Але за три роки жінки сплачуватимуть штраф за несвоєчасну реєстрацію. Мінімальний — 850 грн, максимальний — 1700 грн.
Начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних Івано-Франківського обласного ТЦК та СП Роман Словинський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Це стосується тих медикинь, які до моменту виходу постанови № 1487 не стали на військовий облік. Обов'язково — це жінки, яку мають фахову медичну або фармацевтичну спеціальність. Всі решта, які вчаться в медзакладах, після закінчення навчання прибувають в районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за місцем дислокації навчального закладу. Їм виписують тимчасове посвідчення і вносять в єдину державну базу військовозобов'язаних", — пояснює Роман Словинський.
За три роки жінки-медикині сплачуватимуть штраф за несвоєчасну реєстрацію. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
За його словами, жінки мають особисто подати пакет документів:
- заяву про взяття на облік;
- паспорт або ID-карту;
- ідентифікаційний номер;
- документ про отримання спеціальності/професії;
- довідку з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
- свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
- свідоцтво про одруження;
- фотографії 3х4.
Військовослужбовець каже, що жінкам, які стали на військовий облік, не забороняють та не обмежують виїзд за кордон.