За інформацією: Суспільне Чернівці.
Колаж. Суспільне Чернівці
Буковинці витрачають тисячу гривень "Зимової єПідтримки" на допомогу військовим, книги, кіно або перераховують благодійним фондам. Водночас деякі відмовляються від виплати. Суспільне Чернівці запитало у представників різних сфер, що купують за ці гроші.
Наталія Фрунзе, депутатка Чернівецької міської ради
"Я не буду брати, хоча зареєстрована в "Дії". Хотілося б, щоб ці гроші просто пішли на підтримку Збройних сил України чи волонтерів. Або інші соціальні напрямки: медицину, освіту.
Якщо влада хоче підтримати верстви населення, які опинилися в складних життєвих обставинах, то має зрозуміти, що деякі не мають навіть мобільних телефонів, гаджетів нормальних, щоб зареєструватися через "Дію"", – розповіла Фрунзе.
Депутатка Наталія Фрунзе. facebook/Наталії Фрунзе
Денис Колюбакін, Медичний директор медцентру Міста Добра
"Це чудова можливість додатково підсилити благодійність і направити допомогу саме на лікування дітей паліативного відділення медичного центру "Дім метеликів". Все можливе я передам туди. Фонд є в переліку розділу "Благодійність" різних банків", – каже Колюбакін.
Денис Колюбакін. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Читати ще
Читати ще
«Це історія не про смерті, а про святкування кожного життя»: як у Чернівцях доглядають невиліковно хворих дітей
Оксана Чміль, журналістка Суспільне Чернівці та культурна менеджерка
"Думаю, що ця тисяча — моя можливість задонатити більше. Розподілю гроші на невеликі, але термінові збори від знайомих людей. Може здатися, що ця тисяча гривень — крапля в морі величезних потреб фронту, але я тішу себе думкою, що котрісь мої 100 гривень допоможуть закрити збір: десь на дрон, а десь на ліки. Думаю, що такі донати вже стали для українців частиною попкультури. І, якщо держава з якихось причин не може спрямувати ці гроші на підтримку армії, то пожертвувати гроші власноруч за можливості — гарна ідея", – Оксана Чміль.
Оксана Чміль, журналістка Суспільне Чернівці. Фото з архіву Чміль
Леонід Тимко, військовослужбовець з позивним "Мойсей"
"Коли я отримаю тисячу єПідтримки, то відразу направлю хлопцям на дрони. Найбільше ці гроші зараз необхідні саме військовим", – розповів Тимко.
Леонід Тимко з позивним Мойсей. Суспільне Чернівці
Ігор Крохмаль, заступник міського голови
"Я навіть не думав про це. Якщо я відкрию карту національного кешбеку, то перерахую тисячу на фонд "Повернись живим", але, чесно кажучи, ще й немає часу про це думати", – каже Крохмаль.
Заступник міського голови Ігор Крохмаль. Суспільне Буковина
Олексій Різун, студент Чернівецького національного університету
"Тисячу гривень вже отримав. У планах є витратити їх на квитки в кіно. Хочеться піти саме на фільми українського виробництва. Поки очікую на щось нове. Також можливо витрачу на книги", – розповідає Олексій.
Студент. Олексій Різун
Василь Гакман, буковинський футболіст, який виступає в Прем'єр-лізі
"Тисячу від президента не буду брати, не хочеться – це мій вибір. Задонатити на ЗСУ можу з власних грошей", – каже Гакман.
Футболіст Василь Гакман. facebook / НК «Верес» Рівне
Що відомо про програму "Зимова єПідтримка"
- Програму ініціювали, щоб допомогти українцям, які потребують підтримки в зимовий період в умовах повномасштабного вторгнення, йдеться на Урядовому порталі.
- Громадяни, які не потребують такої підтримки, можуть не подавати заявку, або ж будь-який українець за бажанням може спрямувати отриману тисячу гривень на підтримку Сил оборони через благодійні фонди та волонтерські організації, на купівлю військових облігацій тощо.
- Програму фінансуються із залишків невикористаних грошей у державному бюджеті, які не мають військового призначення.
- Аналогічні форми підтримки громадян вже надавали в Уряді раніше. Зокрема, під час пандемії COVID-19 українці отримували тисячу гривень за умови вакцинації. На початку повномасштабного вторгнення громадяни постраждалих регіонів отримали 6,5 тисяч гривень за програмою "єПідтримка".
- Гроші нараховують на карту Національного кешбеку. Відкриття та обслуговування цієї картки — безоплатне. Жодних податків на отриману допомогу не нараховують.
- Програма діятиме три місяці – з 1 грудня 2024 року по 28 лютого 2025 року. Саме в цей період громадяни можуть подати заявки на отримання грошей.
- Виплату також можна отримати у відділенні "Укрпошти" або у листоноші. Зробити це можуть пенсіонери та люди з інвалідністю. Гроші готівкою не видаватимуть. Натомість цю суму можна буде перенаправити на оплату комунальних послуг, замовити ліки чи інші українські товари.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]