Російський військовий. Ілюстративне фото: Gettyimages
Судитимуть російського військовослужбовця, який викрав майно підприємства на понад мільйон гривень під час окупації Київщини.
Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.
Встановили, що навесні 2022 року в окупованому селищі Димер обвинувачений на бронетранспортері з символом "V" вдерся на територію товариства.
Разом з іншими співслужбовцями він вивіз з підприємства майно на понад один мільйон гривень.
"При цьому вони розуміли, що награбоване не може бути використано у військових цілях, а заволодіння майном відбулося виключно з корисливою метою", — зазначають в прокуратурі.
До суду скерували обвинувальний акт стосовно військовослужбовця 64 окремої мотострілецької бригади 35 загальновійськової армії РФ.
Йому інкримінують порушення законів і звичаїв війни (ч. 2. ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає від 8 до 12 років ув'язнення.
Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні
У грудні 2023 року глава МВС Ігор Клименко заявив, що від початку повномасштабного вторгнення українські поліцейські відкрили понад 105 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських військових.
У вересні минулого року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.
15 липня 2023 року генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини. Допомагати українським прокурорам розслідувати безпрецедентну кількість російських воєнних злочинів в Україні будуть Міністерство юстиції США та ФБР.
Станом на серпень минулого року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.
Також воєнні злочини РФ в Україні вивчають і громадські організації. Вони документують їх та збирають свідчення для трибуналу.
Топ дня
Розтрата 10 млн грн на ремонті доріг: гендиректору «Київавтодору» і чотирьом спільниками оголосили підозру 1 травня, 13:54
Київська погода у квітні увійшла до трійки найтепліших за понад 140 років — ЦГО 1 травня, 13:38
На території колишньої резиденції Януковича «Межигір’я» почали передачу майна в державне управління 1 травня, 12:45
3 тис. доларів за довідку: у Києві викрили групу лікарів, які допомагали ухилянтам 1 травня, 10:44
У Києві СБУ проводить безпекові заходи 1 травня, 08:33
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів