Вінницькому тролейбусу — 61 рік. Як запускали громадський транспорт у місті

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Один із перших тролейбусів, який курсував Вінницею. Суспільне Вінниця/Дмитро Боднюк

У грудні 1965 року після офіційного відкриття тролейбусної лінії Вінниця отримала перші нові тролейбуси — "Київ-2" та п'ять "Київ-5ЛА". Далі місто закуповували ЗіУ-5Д, один з яких досі використовують як екскурсійний. У день річниці вінницького тролейбуса ним безкоштовно провезли ветеранів Вінницької транспортної компанії — від тролейбусного ДЕПО до кінцевої зупинки на Немирівському шосе.

Керував екскурсійним тролейбусом водій Олег Ткачук. Суспільному чоловік розповів, що на такій машині починав працювати.

"Хороша машина, дуже гарно управляти. Все тут є. Все нормально. У нових одна специфіка управління, а тут по-іншому. Тут тумблера переключають двері, світло, манометри є", — розказав про особливості тролейбуса водій Олег Ткачук.

Олег Ткачук за кермом ЗіУ-5Д. Суспільне Вінниця/Дмитро Боднюк

Вінничан Олег перевозить 29 років. Робота йому подобається, тому змінювати її не планує навіть попри невелику зарплатню.

"Графік заплановано. Наряд, і зранку виїжджаю, і там різні є маршрути в 6 ранку, в 5, або "розвозки", я вже звик. Хотілося би більшу зарплату, а так то все. Зранку багато людей: хто на роботу спішить, хто куди, а в обід мало".

На поїздку екскурсійним тролейбусом прийшов Олександр Глухов. Чоловік працював водієм тролейбуса 53 роки. Поїздка ретро-тролейбусом — це наче повернення у молодість, розповів Суспільному.

"Проїхати, згадати молодість. Зараз важче працювати в місті, бо багато транспорту. Раніше було добре — мало машин", — згадав Олександр Глухов.

Ветерани Вінницької транспортної компанії на екскурсійному рейсі. Суспільне Вінниця/Дмитро Боднюк

У Вінницькій громаді нині курсують 108 тролейбусів, зокрема, ті, які виробили у Вінниці та на автономному живленні, повідомив начальник ДЕПО міста Олексанлр Любивий. У транспорті є валідатори, місця для людей з інвалідністю та на візках. На 22 маршрутах Вінниці працюють 202 водіїв, з них 50 жінок.

"Це і "Богдани", яким 11 років, це і PTS, які ми збираємо, це "Соляріси", які третій рік їздять у нас. PTS — це наші, які ми складаємо на базі нашого ДЕПО. "Родзинка"це те, що усі машини, які купувались, вони не енергозатратні, на 27% менше енергії потребують. Комфорт для водіїв покращився, бо у нових машинах пневмопідвіска, безшумна", — розповів Любивий.

Вінницький тролейбус на вулиці Собороній. Суспільне Вінниця/Дмитро Боднюк

Екскурсійний маршрут запустять у суботу, 22 лютого, для жителів та гостей Вінниці. Маршрут та вартість квитка оприлюднять на сайті тролейбусного ДЕПО.

Новости Украины