За інформацією: Суспільне Чернігів.
Людмила Лисобикова. Суспільне Чернігів
Олена Кисельова із Чернігова на початку 2024 року скористалася державною грантовою програмою "Власна справа". За новостворені робочі місця отримала 250 тисяч гривень, придбала швейні машинки, розхідний матеріал та сплатила оренду.
"Взяли чотири нові співробітники, два серед яких виявилися переселенці. Як потім мені пояснили в центрі зайнятості, що коли підприємець працевлаштовує особу, яка має статус ВПО, то він отримує компенсацію від держави за працевлаштування такої особи".
Олена Кисельова. Суспільне Чернігів
Три місяці підприємиця отримувала компенсацію — 8000 гривень, що становить мінімальну заробітну плату, за кожного працівника зі статусом ВПО.
Працівниця Юлія Корнієнко до Чернігова переїхала два роки тому. У Куп’янську працювала в друкарні, нині в ательє приймає замовлення та допомагає у пошитті одягу.
"Як наше місто деокупували – ми одразу родиною виїхали. Шити не вмію, не строчу, а так більш-менш допомагаю, можу кроїти, перемалювати ескіз і все таке".
Юлія Корнієнко. Суспільне Чернігів
Людмила Лисобикова розповіла, що є інша подібна програма, тривалість якої шість місяців. За нею підприємці можуть отримати до 16 тисяч гривень, якщо візьмуть на роботу працівника ВПО за направленням служби зайнятості і оформлять з ним строковий договір.
Читати ще
Читати ще Водії, швачки, економісти або суспільно корисні роботи: як на Чернігівщині працевлаштовують ВПО