За інформацією: Суспільне Вінниця.
Експонат благодійної виставки «Ретро по-вінницьки» на підтримку ЗСУ. Фото: Суспільне Вінниця
Виставку історичних та класичних автомобілів, які беруть участь у автомоторних змаганнях Grand Prix Vinnytsia Rallye Podillia 2023, розгорнули у Вінниці 18 серпня у Центральному парку імені Леонтовича. Також відбулося відкриття блaгодійної вистaвки "Ретро по-вінницьки" нa підтримку Збройних Сил Укрaїни. Нa ній предстaвили aвтомобілі тa інші предмети, які рaніше експонувaлися в музеї ретротехніки нa Соборній.
20 “Запорожців”, “Ягуарів”, “Мерседесів” 20 століття представили вінничанам та гостям міста у рамках автомоторного змагання “Ралі Поділля”. Ретроавтівки попрямують у Бар, а фінішуватимуть у Кам’янці-Подільському. Заїзд стaне першим етaпом змaгaнь ветерaнів ФAУ "Rallye Ukraine Historique 2023", приуроченого до Дня Незaлежності Укрaїни. Про це Суспільному розповів співорганізатор заходу Олександр Вдовиченко.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
“Уже приїхали машини з багатьох міст України. Тут Дніпро, Кривий Ріг, Жовті Води, Житомир, Київ, вінничани також свої машини виставили. Це таке перше ралі Поділля на підтримку ЗСУ. Перший етап проводить Вінниця, потім будуть інші міста, можливо, Одеса, Дніпро, але ми стартуємо першими. Вінниця – вона найкомфортніша, тому що розташована в центрі України і всім до нас близько доїхати. Зараз у нас оглядини, і в 17:00 вони стартують на Бар. Це буде подібний етап до всесвітнього ралі Монте-Карло, яке проходить щорічно”, — каже Олександр Вдовиченко.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
Серед учасників Подільського ралі — автогонщик Роман Щипков. Чоловік цьогоріч представляв Україну на ралі Монте-Карло Класік. До Вінниці, каже, приїхав із Запоріжжя. Суспільному показав своє авто – “бірюзового” ЗАЗ 71року.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
“Ми його повністю розібрали і зібрали власноруч. Замінили на більш сучасні матеріали, які використовуються в підшипниках, моторі та в коробці передач. Тут все автентично, бо це є головною вимогою для учасників ралі. Його можна лише допрацювати додатковими фарами, гальмами та систему запалення. А все інше має бути зовні оригінальним”, — каже Роман Щипков.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
Представив своє авто на ретровиставці і вінничан Валерій Матвійчук. Німецький легковик Адлер Стромформ 1939 року придбав, каже, для власного задоволення. Максимальна відстань, яку на ній долав – 100 км.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
“Мотор на ній вже не рідний, поставив від “Волги”, але все інше все таке, як було в ті часи. Я її таку купив, єдине, що кольори у них такі темні – зелені, чорні, а я перефарбував у більш яскравішу”, — розповідає Валерій Матвійчук.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
У рамках Подільського ралі зорганізували і вистaвку “Ретро по-вінницьки”. Нa ній предстaвили aвтомобілі, мотоцикли та велосипеди, які рaніше експонувaли в музеї ретротехніки нa Соборній. Розгорнули виставку теж у парку в пaвільйоні колишнього aвтодрому. За словами Олександра Вдовиченка, вхід на виставку був за донати. Гроші збирали на безпілотник для однієї з вінницьких бригад.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
Серед відвідувачів виставки — 11-річний Акім. Найбільше, каже, йому подобаються військові машини.
“Мені дуже подобається військова тематика машин. Ось ця військова машина армії США і поліцейська. Дуже круто, що тут все можна потицяти, бо в усіх інших музеях цього робити не можна”, — каже Акім.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
Офіційно виставку відкриють у вересні на День міста, каже Олександр Вдовиченко. 18 серпня вона працювала ввесь день. А ось ретроавтівки у парку були до 17-ї вечора. Далі – рушили до Бару.
Ретровиставка. Фото: Суспільне Вінниця
Фінішуватимуть у Камʼянець-Подільському. За словами автогонщика Романа Щипкова, наступні етапи автомоторних змагань проведуть в Одесі та Дніпрі.