Воюють, волонтерять та пишуть книги: подружжя Хоменків зустрілося з читачами у Тернополі

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Автор книг Олександр Хоменко. Суспільне Тернопіль

Від початку травня 2022 року Олександр Хоменко служить у батальйоні "Свобода". Воював на Донеччині та Луганщині. Чоловік каже, що пережите та побачене на фронті, спілкування з жителями на прифронтових територіях увійшло в документальні твори та поезії.

"Основна ідея моїх текстів — це прагнення показати той страшний світ і дивовижний, в якому не зі своєї волі ми опинилися. Це прагнення нагадати, що ми балансуємо на краю прірви. Колись Микола Вороний писав: "Був час, коли на важких терезах уже хиталась доля України". От вона зараз хитається. Від кожного залежить, який світ він хоче бачити. Якщо він хоче бачити світ з життям, потрібна дія для збереження цього світу".

Олександр Хоменко. Суспільне Тернопіль

Дружина Олександра Хоменка Наталія — авторка книг "Волонтери: сила небайдужих" та "Без ротації". Вони вийшли друком у видавництві в Тернополі. Сюди жінка переїхала з доньками на початку війни.

"Ми з Гостомеля виходили пішки із середньою дочкою. Виходили під обстрілами 2 березня. Повернулися – пів хати не було. Старша з меншою донькою у той час були в куми на Дорогожичах. Коли 1 березня туди прилетіла ракета, там загинули люди, діти мені подзвонили і сказали, що мам, ми боїмося, їдемо кудись далі. Евакуаційним потягом набитим добралися до Тернополя і півтора місяця були тут".

Наталія Хоменко. Суспільне Тернопіль

Книга "Волонтери: сила небайдужих" — це 28 історій про волонтерів, які, починаючи з 2014 року, підтримували армію, допомагали людям, які стали заручниками російсько-української війни.

"Саме волонтери стали отією ниточкою, які все поставили на свої місця. Які нагодували, одягли, озброїли, захистили бронежилетами, касками, які з Польщі тягали на собі через кордон. Але найголовніше, вони дали відчуття отим, кого кинули під танки, грубо кажучи, дали відчуття, що вони не самі. Вони дали їм сенс, за що вони воюють", — говорить Наталія.

Серед тих, про кого у своїй книзі розповідає авторка – тернополянка Лілія Мусіхіна.

"Вона зараз воює. Вона, її чоловік і її донька. Такий сімейний підряд. Війна стала частиною її життя. Дуже цікава людина. Я з Лілею познайомилася ще на Майдані, вона теж була там і потім я по соцмережах відстежувала, як вона розповідала про різні акції, які вони проводили. Коли вони в листопаді, в одних сукеночках, на холоді три години ходили і збирали гроші хлопцям на бушлати, в 14 році волонтери реально одягали, взували, озброювали, годували і ще дуже багато чого робили. Вони творили нашу сучасну українську армію, бо перші добровольчі батальйони, вони були в спортивних костюмах, вони були в капцях, в майках влітку, вони відрізнялися від цивільних людей, це наявністю зброї", — каже авторка книг.

Наталія Хоменко і Олександр Хоменко. Суспільне Тернопіль

На презентацію творів подружжя Хоменків приїхав бойовий побратим Олександра Сергій Демчишин.

"Це взагалі люди-унікуми, я вважаю. Він сам — історик, заступник директора музею Національної пам'яті. Сам житель Гостомеля і свідок всіх цих подій перших днів війни, перших днів окупації, коли росіяни хотіли Київ взяти за три дні. Він є добровольцем, людина, яка в окопах пише вірші. Пані Наталя чудове доповнення до свого чоловіка. Вона волонтерка. Допомагає батальйону нашому "Свобода", шукає і знаходить гроші на дрони, на ремонти авто, на спецтехніку. Недавно придбали екскаватор за 250 тисяч. Буквально тиждень-півтора збирали кошти. І, крім того, вони ще знаходять час для своєї літературної діяльності".

Сергій Демчишин. Суспільне Тернопіль

Презентація книги. Суспільне Тернопіль

Новости Украины