Суспільне Черкаси
У одному з ліцеїв на Шполянщині вперше за 48 років почали робити капітальний ремонт харчоблока. Вже демонтували стіни й підлогу та замінюють систему опалення.
Розповіла Суспільному директорка закладу Валентина Осадча.
За словами різнороба Віктора Роєнка, найтяжче — це відбивати плитку зі стін:
"Також ми маємо робити перестінок. Очікуємо на цемент".
Ремонтують харчоблок із початку жовтня, розповів муляр-штукатур Володимир Бондар:
"Плитка, стіни, шпаклівка, установлюємо нові вікна, утеплені, двері".
Суспільне Черкаси
Суспільне Черкаси
Приміщення їдальні добудували до ліцею у 1975-му році, розповіла директорка Валентина Осадча. Відтоді капремонту не проводили, лише щорічні косметичні роботи. Тому чекають на оновлення:
"І їдальня буде і харчоблок буде сучасним таким, з модернізованим обладнанням, яке і передбачає реформа шкільного харчування. Усе це робиться для дітей, і ми зможемо дітей харчувати здоровою, нешкідливою їжею".
Суспільне Черкаси
У закладі навчається 624 дитини. Через відсутність їдальні нині заняття тривають у дві зміни, розповіла жінка. Дев’ятирічна Руслана Артеменко носить ланчбокс із обідом.
"Я із собою взяла соломку, пастилу і дві англійські цукерки".
Суспільне Черкаси
Четвертокласник Ілля також бере з дому невеликий перекус.
"Печиво, вода там і все. Мені цього вистачає".
Купують їжу і у шкільному буфеті, розповіла семикласниця Діана Капелюшина:
"Я кожного дня ходжу до шкільного буфету, але із собою теж інколи беру їжу. Хочу, аби відкрилася їдальня, бо це набагато зручніше і харчування там здоровіше".
Суспільне Черкаси
На вибір тут різноманітна випічка, розповіла продавчиня Надія Хоменко.
"Ватрушки з сиром, зі сливами, з яблуками, з корицею, сосиска в тісті, котлета, піца".
Після завершення ремонту у харчоблоці Надія Хоменко працюватиме кухаркою. Хоч має сорокарічний досвід у кулінарії, нині вивчає рецепти із нового шкільного меню.
"Читала про соуси різні, різні спеції. Буде обладнання, я думаю буде красиво й буде добре".
Суспільне Черкаси
Раніше харчування школярів забезпечувала районна споживча спілка, маючи власне обладнання та працівників. Цьогоріч вони відмовилися від надання послуг, розповів виконувач обов’язків голови громади Олег Кошовий. Та і приміщення не облаштоване відповідно до вимог. Тож довелося зробити капремонт. На це із місцевого бюджету спрямували чотири мільйони 450 тисяч гривень.
"Повністю ремонт харчоблока, мережі інженерні, це каналізація на водопостачання і обладнання яке потрібне для харчоблока. Плити, пароконвектомати і меблі де будуть діти сидіти і харчуватися, це столи, стільці".
Суспільне Черкаси
Роботи мають завершити до кінця року. На черзі ремонт ще у двох ліцеях, додав виконувач обов'язків голови громади Олег Кошовий. Нині проводять тендери.
"У загальному всі три об’єкти фінансування 12 мільйонів 700 тисяч, всі три. Четвертий ліцей у нас харчувалися наші були повари, наші обладнання, воно й до цього було, РАЙПО там не обслуговувало, тому так і залишилось. У нас організовано в цьому році очне навчання і для того, щоб воно було повноцінно потрібно харчування діточок, тому що є різні вікові групи, ми зобов’язані харчувати по закону".
Суспільне Черкаси