Впливає думка людей: як черкасці «блокують» нові назви вулиць

Суспільне Черкаси

Замість вулиці Можайського – Бандери. А от перейменувати Волкова на Гостромогильну через блокування цього рішення черкасцями топонімічній комісії не вдалося. Обговорення таких назв надзвичайно дискусійні, розповів Суспільному секретар комісії Олексій Дубовий.

Вулиця Степана Бандери до грудня 2022 року мала назву Можайського.

"Поки що кажу, що ще Можайського, але думаю, скоро буду казати Степана Бандери, – зазначила черкаска Ірина.

А от Віталій Анатолійович навпаки вважає, що така вулиця у Черкасах не потрібна:

"На Черкащині достатньо своїх людей, на честь яких треба називати вулиці. А Степан Бандера в Черкасах взагалі жодного разу не був".

Суспільне Черкаси Гостромогильна: звідки назва вулиці в Черкасах та до чого тут скіфи — пояснення істориків

Назва вулиці на честь Степана Бандери – це логічна ланка загальноукраїнських назв, яка працює на формування ідентичності, пояснив історик, член топонімічної комісії Віталій Масненко:

"Вона перетинається із нашою центральною вулицею – бульваром Шевченка, і є, так би мовити, початком міста, де люди заїжджають в Черкаси. Ця сама центральна вулиця Шевченка перетинається ще з кількома, наприклад, Грушевського. Тобто якась є певна логіка, коли ми показуємо, що є певні національні символи і вони визначають обриси міста".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Чотири сотні голосів зібрали проти назви Гостромогильна. Жителі вулиці Волкова не погодилися із запропонованою назвою. Її не можуть перейменувати протягом п’яти років.

Суспільне Черкаси

Назва дуже не подобається людям, пояснив черкасець Віталій Худенко. На вулиці Волкова він живе з 1972 року.

"Всі люди проти назви Гостромогильна. Ну нікому не подобається жити на вулиці Гостра могила. До нашої думки ніхто не прислухався і все поки зависло, не знаю на якому етапі", – зазначив він.

Звернення від жителів Черкас щодо назв вулиць надходять на ім’я міського голови або на голову топонімічної комісії, зазначив секретар комісії Олексій Дубовий.

З його слів, якщо брати перейменування у грудні 2022 року, то надійшли пропозиції від черкасців по 67 вулицях.

Суспільне Черкаси

Семеро істориків і троє депутатів: як співпрацюють члени топонімічної комісії в Черкасах

Якщо ж вулиця не найменуватиметься Гостромогильною, то після війни до розкопок решток кургану та встановлення пам’ятного знаку із відповідною назвою, візьметься історик-археолог Михайло Сиволап.

"У Кракові я на власні очі бачив, що в історичному центрі є вулиця Кроводерська, яка мала б шокувати тих, кого шокує у нас Гостромогильна. Найбільше, 30 років, я "воював" за цю вулицю. На жаль, не знайшов розуміння. Завжди знаходилися активісти з протилежної сторони, які збирали сотні підписів. Ну що ж, значить не дозріло ще наше суспільство".

Що відомо

  • За словами Віталія Масненка, на колишній Гостромогильній вулиці, нині Волкова, у XX столітті зберігалися рештки скіфського кургану.
  • За словами черкаського історика Віталія Масненка, питання щодо назви Гостромогильна в людей виникають через те, що люди її асоціюють зі словом "могила". Насправді в українській традиції могилою називалася не цвинтарна яма, куди спускалася труна. А могилами називали кургани, пагорби.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины