Врятовані світлини. Маріуполька вивезла з блокадного міста сотні архівних фото і відкрила виставку про театр

Фото: Суспільне Донбас

Маріуполька Ольга Демідко організувала в Києві пересувну фотовиставку "Літопис театрального життя Маріуполя". Це оцифровані фото та документи з особистих архівів митців, а ще з фондів Донецького академічного обласного драматичного театру та Маріупольського краєзнавчого музею. Понад півтори тисячі світлин Ольга вивезла з блокадного Маріуполя.

Марина з Києва, Маріуполь відвідувала до повномасштабного вторгнення.  

Жителька Києва Марина. Фото: Суспільне Донбас

"Коли я туди приїздила, я намагалася влаштувати цікаве культурне життя людям, яких я там знала і собі. Тому завдяки мені люди побували вперше в Драматичному театрі. Також я знала музеї , центр Куинджи, кожен раз коли приїжджала була постійно. Дуже приємна вражена. Іноді мені здавалося що там рівень життя більш поміркований порівняно з Києвом," — каже Марина.

Фотографія будівлі Драматичного театру у Маріуполі зроблена у 1962 році. Фото: Суспільне Донбас

Архівні фото та документи про театральне життя Маріуполя з 19 століття по сьогодення на виставці "Літопис театрального життя Маріуполя" зібрала маріуполька Ольга Демідко.

Загалом представила 30 світлин з особистих архівів діячів мистецтв, фондів Донецького академічного обласного драматичного театру та Маріупольського краєзнавчого музею. 

"Коли я писала про театри ще в аспірантурі, вирішила познайомитися з народною артисткою України, тому що думала — матеріалів там буде багато. Близько 500 світлин, це з архівів Світлани Іванівни Отченашенко. Ми після того, як познайомилися почали товаришувати, та вона мене переконувала, що потрібно систематизувати весь матеріал, який є в театрі, який є в неї вдома. Казала, що обов'язково оцифровує: це все може нікуди не потрапити, це все просто може бути знищено", — згадує організаторка фотовиставки Ольга Демідко.

Організаторка фотовиставки Ольга Демідко. Фото: Суспільне Донбас

Фотографії, каже дівчина, почала збирати з 2015 року. Ользі вдалося вивезти їх з блокадного Маріуполя. Це 1668 світлин.

"Було важко це зробити, бо світлини вони були величезні, це далеко не А3 формат, як тут, і треба сканери. Там були великі портрети, як в театрах це полюбляють. Це й афіши, і програми, і фото вистав, й окремі портрети", — згадує Ольга Демідко.

Фотовиставка у Києві «Літопис театрального життя Маріуполя». Фото: Суспільне Донбас

У приміщенні Маріупольського державного університету в Києві виставка триватиме до середини серпня.

Потім, каже Ольга, планує її показати ще у декількох столичних вищих навчальних закладах.

Джерело

Новости Украины