Підступна російська війна вирвала з мирного життя 28-річного Івана Коваля із Гніванської громади. Військовий був в АТО, повернувся додому, тішився новонародженим синочком, працював водієм. Однак з 24 лютого минулого року, він знову був у строю.
Свою історію Іван розповів кореспонденту Вінниця.info.
«Я навчався в Чернятинському коледжі, а потім у Вінницькому аграрному університеті. За професією — агроінженер. А вже в 2014 році вперше відчув, що таке війна. Був в АТО, майже два роки. Там здобув перший бойовий досвід. В 2016 році повернувся додому. Працював водієм. Захоплювався спортом, грав у футбол. Минулого року, коли почалось повномасштабне вторгнення – я відразу зібрав речі і пішов у військкомат», — розповідає Іван.
Військовий тримав оборону столиці. Потім його направили у Донецьку область, після цього у Херсонську область, де він врятував життя своєму командирові.
«На моєму рахунку було вивезення трьох поранених. Також я евакуював свого командира, який залишився без ніг. Це було в Херсонській області. Ми протитанкісти. Тоді я залишився на позиції, а мої побратими разом із командиром поїхали на пікапі на нульову лінію фронту. Адже наше завдання виїхати на вогневий рубіж, знищити противника й оперативно втекти із-під ворожого удару. Того дня зателефонували мені побратими і повідомили, що їх автівка підірвалась на міні, а мій командир поранений і втратив кінцівки. Я сів в автомобіль і швидко поїхав забирати командира та своїх побратимів», — говорить боєць із позивним Смурфик.
Днями Іванові вручили військову нагороду Орден «За мужність». Захисник, каже, найбільша нагорода – це бути живими та неушкодженим.
«Наша бригада також зупинила штурм окупантів в Донецькі області. Нас було 14 людей протитанкістів разом із морпіхами та два батальйони тероборони. І ми не дали рашистам прорватися до села Времівка, Великої Новосілки. Нам дуже допомагають волонтери. А ще Євгеній Азарний купував і передавав нам автомобілі та дрони», — говорить Іван.
Військовий зараз найбільше мріє про перемогу і повернення додому, до своєї сім’ї.