Все життя на одній роботі: історія 81-річної гендиректорки швейної компанії з Чернівців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Стелла Станкевич за роботою. Фото: Суспільне Чернівці

"Робочий день увесь час"

Стелла каже, що зараз її робочий день триває завжди, бо потрібно контролювати своїх працівників. Зараз їх 300, втім до початку пандемії коронавірусу було 700 — частина працівників звільнилась.

Вранці я починаю говорити з майстрами: "Ти не доробила те, ти маєш зробити це, минуло вже вісім годин, значить ти маєш доробити ще це". Все під контролем. Якщо не будеш контролювати — роботи не буде ніякої.

Стелла не вважає себе суворим начальником, але любить порядок та дисципліну. У її кабінеті є ще один кабінет. Жінка називає його "у шафі".

Щоб це було, як сюрприз. Тут є кабінет, а заходиш у шафу — є ще один кабінет.

Стелла Станкевич поблизу кабінету, у який можна потрапити через шафу. Фото: Суспільне Чернівці

Після того, як Стелла заходить "у шафу", то потрапляє у кімнату, де зазвичай п'є каву, бо на роботі не ходить на обід. Наступний за цією кімнатою — кабінет. Там приймають іноземних гостей та зберігають одяг, який шили раніше.

Раніше магазини компанії були розташовані майже у кожній області України, втім їх закрили. Зараз підприємство переважно працює на закордонний ринок та єдиний магазин, який залишився у Чернівцях.

Магазин, який працює у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

"Президенти носили цей одяг"

Серед публічних людей, які носили одяг виробництва, два президенти: Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

Коли Віктор Андрійович Ющенко приїжджав до нас на підприємство, я запропонувала йому одягнутись в одежу. Такий костюм салатового кольору, велюровий, йому дуже сподобався. Потім я пошила йому два костюми, коли його прем'єр-міністром призначили.

Фото президента Леоніда Кучми, яке розташоване у кабінеті Стелли Станкевич. Фото: Суспільне Чернівці

Кризи на підприємстві

Наразі це найбільше швейне підприємство в Україні, каже Станкевич. Керівниця пригадує, що загалом за час, поки існує виробництво, було три кризи. Перша — коли розпався Радянський Союз. Тоді одяг виготовляли з тканин, які постачали та виготовляли у союзі. А після розпаду підприємство не мало сировини.

Друга криза сталась у 2007 році, коли німецька фірма "кинула" компанію і почала працювати у Китаї. А третя — коли почалась пандемія коронавірусу.

Робота на підприємстві . Фото: Суспільне Чернівці

Наразі ситуацію у компанії Стелла не називає кризовою, бо робота є. У 2024 році реалізували продукції на майже 78 мільйонів гривень.

Про онуків та правнуків

У Стелли четверо онуків та вісім правнуків. Вона каже, що рідні не просять її йти на пенсію, натомість навпаки – вона змушує їх до роботи.

Мною ніхто не командує. Я командую сама собою. І ще всіх змушую до роботи. Бо люблю працювати.

Стелла Станкевич зі своїми онуками. Фото: Суспільне Чернівці

Читати ще

Читати ще

Скільки керівних посад на Буковині обіймають жінки

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины