За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
В будинку на проспекті Миру, 251, у Чернігові, через російські обстріли вибуховою хвилею вибило всі вікна. Деякі мешканці квартир встановили їх за власні кошти, проте не отримали відшкодування ні з державного, ні з місцевого бюджетів.
Що кажуть люди
За словами мешканки багатоповерхівки Валентини, торік під час блокади міста, росіяни обстрілювали їхній будинок.
"13 березня 2022 року, коли летіли бомби та снаряди, наш дім дуже постраждав, повилітали вікна, двері, балкони".
Валентина. ФОТО: Суспільне Чернігів
Валентина каже, що у цій багатоповерхівці 162 квартири. Вікна своїм коштом встановили у 28 з них.
"Нам пообіцяли, що будуть ставити вікна, а коли ставити ми не знали. Ми місяць напевно у холоді сиділи, а потім поставили своїм коштом вікна. Через час приїжджає сюди до нас В’ячеслав Летута, збори були, знають усі".
В’ячеслав Летута на зборах у дворі за адресою: Чернігів, Проспект миру 251. ФОТО: Facebook В’ячеслав Летута
"Він був, сказав, ставте, документи збирайте. Буде все компенсуватись і на тому діло закінчилось", — каже мешканка будинку Антоніна.
Антоніна. ФОТО: Суспільне Чернігів
Компенсації за вікна за міською програмою отримали власники двох з 28 квартир.
Що каже місцева влада
Заступниця директора департаменту соцполітики міськради Людмила Количева, каже: згідно з програмою є чіткі категорії людей, які можуть отримати компенсацію.
"Це: малозабезпечені сім’ї з дітьми, багатодітні сім’ї, сім'ї, які складаються лише з непрацездатних осіб, сім’ї, які виховують дитину з інвалідністю, сім’ї до складу яких входять діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування. Якщо в родині зареєстровані працездатні особи, то відповідно до даної програми, права на отримання даної компенсації вони не мають".
Людмила Количева. ФОТО: Суспільне Чернігів
Депутат Чернігівської міськради В’ячеслав Летута розповів, що на зустрічі з людьми він розказував про міську програму з компенсації вартості вікон. Далі люди самі мали б дізнаватись, чи підпадають вони під її дію.
"Треба може було перед тим як встановлювати, звернутись в соціальний захист, спитати кому компенсують, кому не компенсують і тільки після цього робити заміну вікон, якісь роботи стосовно цього".
В’ячеслав Летута. ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами начальника управління капітального будівництва ОВА Ярослава Слєсаренка, частину вікон у цьому будинку відновили за гроші з резервного фонду з держбюджету.
"Минулого року, це саме кінець літа — початок осені, управлінням було укладено договір з підрядною організацією, яка вже дослідила всі вибиті вікна, обрахувала їх і встановила близько 180 вікон. 120 квартир ми поставили, відновили вікна, віконні блоки. На це було витрачено близько 3,6 мільйона гривень".
Ярослав Слєсаренко. ФОТО: Суспільне Чернігів
Ярослав Слєсаренко додав, що відшкодувати вартість вікон тим, хто самостійно встановив їх, вони не можуть.
"Компенсація за вже встановлені вікна не передбачалась даною постановою. Це єдина програма, яка була щодо відновлення житла та інших інфраструктурних об’єктів в області, яка використовувалась у 2022 році на території області".
Детальніше розповідаємо у сюжеті: