Встановлюють нові вікна та двері: на Чернігівщині в прикордонному селі відбудовують школу після авіаудару

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

В школу села Печенюги, будівля якої постраждала внаслідок бомбардування російською авіацією 4 квітня, завезли 147 нових металопластикових вікон та дверей. Роботи з їх встановлення розпочались. Завезених склопакетів вистачить не тільки, щоб відновити пошкоджене вибухом, а й щоб замінити всі старі вікна новими.

Печенюги бомбили російські винищувачі СУ-35. Тоді одна з керованих авіабомб впала в центрі села, за півтори сотні метрів від школи.

Школа в Печенюгах, яка постраждала внаслідок авіаудару. ФОТО: Суспільне Чернігів

Внаслідок вибуху на одній з вулиць Печенюг було зруйновано і пошкоджено понад два десятки приватних будинків. Люди усувають наслідки й тепер.

Постраждалий будинок в Печенюгах. ФОТО: Суспільне Чернігів

На цей час, зі слів старости Михайла Лельотки, жителі отримали від Червоного Хреста шифер та матеріальну допомогу від міської ради.

Житель Печенюг Василь біля напівзруйнованого будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів

Місцевий житель Василь, будинок якого був теж пошкоджений, розказує, яку допомогу отримав він.

Житель Печенюг Василь. ФОТО: Суспільне Чернігів"Казали, що 1900 гривень перерахували, але мені на картку ще не прийшло. Спочатку ж два брезенти дали, на одне вікно плівки, лист фанери, «ОСБ» чи як воно називається, цвяхів, піни й 4-5 штахетин по два метри. Якщо, кажуть, 500 гривень лист шиферу – так відбудуйся".

Три місяці тому завгосп школи В’ячеслав з помічниками шукали плівку, щоб забити вікна, сьогодні розвантажують нові склопакети.

Завгосп школи В’ячеслав. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Авжеж задоволені. Поки все чудово. Побачимо, як буде далі".

Вибухом пошкодило 95 вікон у будівлі. Привезеного вистачить, щоб замінити не тільки пошкоджені, а й повністю замінити всі старі вікна та двері новими, каже завгосп. В цій будівлі окрім навчально-виховного комплексу, розміщені також сільська бібліотека та будинок культури.

Встановлення вікон у школі. ФОТО: Суспільне Чернігів

Поки місцеві чоловіки розвантажують, будівельники демонтують старі дерев’яні вікна, почали з фасаду.

Місцеві чоловіки розвантажують вікна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Від Печенюг до кордону з Росією по прямій — 22 кілометри. Місцеві діти на дистанційному навчанні, не ходять до школи три роки, каже вчитель фізичного виховання Юрій. Після двох років пандемії коронавірусу, на заваді навчанню повномасштабна війна.

Вчитель фізичного виховання Юрій. ФОТО: Суспільне Чернігів"Педколектив уже хоче нормального навчання, щоб дітки бігали по школі, лунав дитячий голос, радувались, бігали, грались дітки".

Дитина Наталії з першого вересня має піти у перший клас. На те, що в школі ставлять нові вікна, жінка реагує так.

Наталія. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Задоволена, може війна закінчиться, то діти підуть у школу нарешті, надіємося на те. Дитя йде в перший клас, треба ж щоб вікна були".

Роботи з встановлення нових вікон та дверей будуть завершені до початку навчального року, каже заступник Новгород-Сіверського міського голови Павло Верченко.

Заступник Новгород-Сіверського міського голови Павло Верченко. ФОТО: Суспільне Чернігів"Цю допомогу у вигляді склопакетів вікон і дверей ми отримали в рамках співпраці з фондом партнерства «За сильну Україну». Фонд співпрацює з великою кількістю благодійних фондів України та великої кількості країн: США, Канада, Швеція, Швейцарія, Франція, великий перелік".

Детальніше у сюжеті:

Новости Украины