Командир десантно-штурмового відділення ЗСУ піднімає український прапор як символ звільнення прифронтового селища Андріївка Донецької області, 16 вересня 2023 р., фото: AP Photo/Олексій Бабенко
Останніми днями втрати російської армії суттєво зросли в Запорізькій області. Ймовірно, росіяни стикнулися з браком боєздатних підрозділів, готових перекинути на цю ділянку фронту.
Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни (ISW).
У звіті наводиться заява речника Таврійського угруповання військ України полковника Олександра Штупуна про те, що 18 вересня на Таврійському напрямку російські війська втратили 313 солдатів. Це значно більше, ніж російські втрати за попередні два дні, коли росіяни щодня втрачали приблизно 200 військових.
Полковник Штупун заявив, що російські повітряно-десантні війська ведуть оборонні дії на Таврійському напрямку і для "прикриття" частин цих підрозділів прибули загони "Шторм-Z" із призовниками-в'язнями.
В Інституті вивчення війни припустили, що йдеться необхідність прикрити російські частини повітряно-десантних військ під час можливого їхнього відходу.
Раніше експерти ISW спостерігали, як елементи російської 7-ї гвардійської гірськострілецької дивізії та 76-ї гвардійської дивізії ПДВ проводили контратаки проти ЗСУ в районі Роботиного (10 км на південь від Оріхова), й аналітики оцінювали, що ці операції, ймовірно, сильно послабили ці сили ПДВ.
"Загони "Шторм-Z" найчастіше неефективні у бою і, швидше за все, забезпечать російську оборону на заході Запорізької області незначною бойовою міццю", — йдеться у звіті.
Водночас за даними ISW, російські та українські джерела відзначили кращу бойову координацію українців, точніший артилерійський вогонь і потужніші системи радіоелектронної боротьби під час просування української армії на південь від Бахмута.
Головні висновки американського інституту вивчення війни
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу 19 вересня в Тегерані (Іран) зустрівся з начальником Генерального штабу збройних сил Ірану генерал-майором Мохаммадом Багері.
Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, поблизу Бахмута, на лінії Авдіївка — Донецьк і на заході Запорізької області, але 19 вересня не просунулися.
Українські війська 19 вересня вели наступальні дії щонайменше на двох ділянках фронту, просувалися вздовж лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна та в західній частині Запорізької області.
Повідомляється, що латвійська компанія експортувала чіпи та мікросхеми для компаній російського оборонно-промислового комплексу (DIB), попри міжнародні санкції, покликані перешкодити Росії імпортувати такі компоненти.