Також іншим рішенням Київрада перейменувала вулицю Гвардійську у Голосіївському районі столиці на честь військового формування на Закарпатті у 1938-1939 роках — Карпатської Січі.
Київрада на засіданні перйменувала дві вулиці у столиці / Фото УНІАН
У центрі столиці одну з вулиць назвали на честь загиблого рік тому народного героя України, офіцера, командира батальйону «Чорних запорожців» Андрія Верхогляда.
Відповідне рішення сьогодні на засіданні сесії Київради підтримали 68 депутатів.
Згідно з прийнятим рішенням, на честь військовослужбовця Верхогляда (позивний «Лівша») перейменовано вулицю Михайла Драгомирова (Драгомиров — військовий і державний діяч Російської імперії українського походження — УНІАН) у Печерському районі.
На Світлодарській дузі загинув офіцер Андрій Верхогляд
Також іншим рішенням Київрада перейменувала вулицю Гвардійську у Голосіївському районі столиці на честь військового формування на Закарпатті у 1938-1939 роках, яке відіграло визначну роль у боротьбі за незалежність України у Закарпатському краї. Тепер вулиця носитиме назву Карпатської Січі. Перейменування підтримали 64 депутати. Зауважується, що зараз таку ж назву носить 49-й окремий стрілецький батальйон «Карпатська Січ» — український добровольчий підрозділ Сухопутних військ Збройних сил України.
За інформацією міськради, загалом у Києві вже перейменували 316 міських об’єктів.
Андрій Верхогляд — хто він
Андрій Верхогляд — підполковник, командир батальйону 72 ОМБр. позивний «Лівша». З початку повномасштабного вторгнення у 2022 році Верхогляд боронив підступи до міст Бориспіль та Бровари. Рік тому, 22 червня 2022 року у віці 27 років загинув у бою проти російських бойовиків на Світлодарській дузі. Нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, а також званням «Народний герой України».
Дерусифікація у столиці
Київ потроху позбавляється від радянських назв.
Зокрема, у травні нові назви отримали три станції столичного метро. «Дружби народів» стала «Звіринецькою», «Площа Льва Толстого» — «Площею Українських героїв», а проектна станція, що нині будується, «Проспект Правди» носитиме назву «Варшавська». Також на засіданні Київрада перейменувала більше двох десятків вулиць та провулків столиці.
У квітні президент Володимир Зеленський підписав закон «Про географічні назви», згідно з яким, в Україні відтепер заборонено давати географічним об’єктам назви, які символізують або звеличують Росію. Також заборонені топоніми, пов’язані з пам’ятними місцями, датами, подіями в російській історії.