У центрі Києва відбулася акція проти гомофобії, 17 травня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук
17 травня 2024 року біля будівлі Київської міської держадміністрації відбулася акція до міжнародного дня боротьби з гомофобією. Учасниці та учасники акції заявляли про високий рівень насильства, спрямований на гомосексуальних, бісексуальних і трансгендерних людей. І закликають депутатів удосконалити механізм реагування на випадки дискримінації на законодавчому рівні.
Про це інформує кореспондентка Суспільного з місця події.
На демонстрацію зібралися люди, які належать до ЛГБТК+ спільноти. Головна вимога учасників — не залишати без уваги випадки нападів на ґрунті нетерпимості.
У центрі Києва відбулася акція проти гомофобії, 17 травня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук
20-річний організатор акції, громадський активіст Марко розповів, що з початку цього року відбулося щонайменше 9 нападів на людей за ознаками нетерпимості, саме за сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Тож, демонстранти вимагають ухвалити законопроєкт 5488, який має удосконалити механізм реагування на випадки дискримінації. Цей документ вже напрацьований, але "лежить" у парламенті без розгляду три роки.
"Ми організували цю акцію, аби показати владі, Верховній Раді України, яка три роки не розглядає законопроєкт 5488, аби донести до суспільства те, що постійно відбуваються напади вуличні на ЛГБТК. Нас це задовбало, ми не хочемо бути наступними жертвами. Сьогодні тут є люди, на яких нападали, є люди, яких побили вже. Ми вийшли сьогодні для того, аби й суспільство почуло нас, і влада почула нас", — заявив Марко.
У центрі Києва відбулася акція проти гомофобії, 17 травня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук
Учасники акції також наголошували, що нині ніхто в Україні не веде підрахунок жертв гомофобів, бо, власне, ознаки на підґрунті ненависті не прописані ні в кримінальному, ні в адміністративному кодексах.
"Наразі цей законопроєкт 5488 пропонує внести саме визначення "нетерпимості" в кримінальний і адміністративний кодекси. І тоді злочини за ознаками нетерпимості будуть включати всі ознаки, за якими людину можуть дискримінувати, побити й так далі. Відповідно ми зможемо і зібрати статистику, і захищати, краще адвокатувати, проводити цю практику захисту людей, які постраждали від певних нападів побиття, насильства. Відповідно злочинці будуть знати, або ті, хто хочуть стати злочинцями, що вони будуть покарані, а не просто заплатять штраф", — наголосила учасниця акції Олександра.
У центрі Києва відбулася акція проти гомофобії, 17 травня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук
Олександра також зауважила, що коли йдеться про злочини на ґрунті нетерпимості, не обов'язково жертвами нападу стають гомосексуали чи трансгендери.
"Ми всі належимо до певних меншин. Наприклад, підліток має синє волосся, це ніяк не визначає його гендерну ідентичність чи сексуальну орієнтацію, але за це дитину можуть побити, бо деякі люди вважають, що вони можуть оцінювати за зовнішністю. Може бути людина з інвалідністю, яку не так зрозуміють", — наголосила дівчина.
У центрі Києва відбулася акція проти гомофобії, 17 травня 2024 року. Суспільне/Ліля Гончарук
Демонстранти також пояснили, що заклик удосконалити механізм реагування на випадки дискримінації адресований саме народним депутатам, але оскільки нині урядовий квартал зачинений, то вирішили зібратися біля КМДА. Сподіваються, що їх почують і представники центральної влади.
Як ми раніше повідомляли, торік у грудні одна з міжнародних організацій, що захищає права сексуальних меншин, оприлюднила рейтинг, в якому Україна посідає 39-те місце з 49 країн Європи за рівнем забезпечення прав ЛГБТК+ спільноти.
Читати ще
Читати ще Напад на ґрунті гомофобії: під Києвом сусіди побили гомосексуальну пару
Читати ще У Києві група хлопців побила юнака після запитання про ставлення до ЛГБТ
Читати ще Фасад столичного кінотеатру «Жовтень» розмалювали через майбутній показ фільму про ЛГБТ
Топ дня
Порятунок «Київміськбуду»: компанію необхідно докапіталізувати на понад два мільярди грн — рішення комісії 17 травня, 20:58
Як діяти у кризових ситуаціях: у Києві почали готувати тренерів з безпечного освітнього середовища 17 травня, 19:52
У Києві увечері 17 травня електрику відключатимуть після 19:00. У суботу вимкнень не прогнозується Доповнено 17 травня, 19:25
Смертельна ДТП у Києві: загинула дитина, вагітна жінка та чоловік у важкому стані у лікарні 17 травня, 17:35
На Київщині майже удвічі збільшили фінансування програм соцзахисту військових та ветеранів 17 травня, 09:58
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів