У Черкасах вшанували пам’ять «кіборгів»

Суспільне: Черкаси / День пам’яті захисників Донецького аеропорту, 20 січня 2023 рік

20 січня у Черкасах вшанували пам’ять "кіборгів". Повідомляє власна кореспондентка Суспільного з місця події Оксана Швед.

До пам'ятного знаку "Борцям за волю України" родичі загиблих воїнів, військовослужбовці, представники влади та небайдужі містяни поклали квіти.

Суспільне: Черкаси / День пам’яті захисників Донецького аеропорту, 20 січня 2023 рік

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 військових. 16 з Черкаської області, серед яких троє черкасців.

Син черкащанки Олени Галви загинув під час захисту Донецького аеропорту. Інший її син нині теж воює, онуки теж стали на захист України.

"Він ішов туди навчати новобранців, але так сталося, що сам загинув. Для мене ця тема дуже болюча. Важливо, щоб люди не забували і шанували своїх героїв", — зазначила пані Ольга.

У Свято-Троїцькому Соборі відбувся молебень.

Суспільне: Черкаси / День пам’яті захисників Донецького аеропорту, 20 січня 2023 рік, молебень за загиблими «кіборгами»

"Ми пам'ятаємо людей, які віддали своє життя за нашу незалежність. Ми називаємо кіборгами цих мужніх людей, бо вони витримали, а не витримав бетон", — додала старша наукова співробітниця Черкаського краєзнавчого музею Тетяна Григоренко.

Що відомо

  • День пам’яті захисників Донецького аеропорту встановили за ініціативою українських військових, які 244 дні боронили цей стратегічний об’єкт. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників ДАПу назвали "Кіборгами", а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.
  • Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли російські окупанти захопили будівлі аеропорту. Цього ж дня українські військові завдали удар по позиціях окупантів та встановили контроль над Донецьким летовищем. На січень 2015 року припадають найкривавіші та найзапекліші бої.
  • 13 січня в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку окупантів впала диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. Далі бої точилися за поверхи нового терміналу.
  • 18-20 січня українські військові утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися окупантами. Російські бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі та підірвали їх.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины