У Чернігові депутати обласної ради затвердили проєкт зонування РЛП «Ялівщина»

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко на сесії 18 липня 2025 року. Суспільне Чернігів

Щодо підтримки цього рішення виступив і голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

"Ми зробили у 2021 році крок №1 — встановили межі РЛП, які, в принципі, обмежили всю діяльність, непритаманну РЛП. Тепер дуже важливо затвердити зонування регіонально-ландшафтного парку. Це дозволить унормувати всю діяльність, яка там є, й надалі забезпечити його розвиток".

Голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та Олена Дмитренко на сесії 18 липня 2025 року. Суспільне Чернігів

Найбільш охоронювана — заповідна зона, це майже 16 гектарів у центрі Ялівщини. У зоні регульованої рекреації заборонене будь-яке будівництво і вирубка лісу. У стаціонарній — заборонена будь-яка господарська діяльність, там мають бути лише об’єкти для обслуговування відвідувачів РЛП. А от у господарській зоні проводити роботи дозволено. Для цього необхідно дотримуватися вимог та обмежень, але отримувати окремий документ з оцінкою впливу таких робіт на довкілля не треба.

Олександр Лось каже: у березні 2025 року до облдержадміністрації надійшли звернення від міської ради, комунальних підприємств "Чернігівводоканал" та "АТП-2528", управління архітектури та містобудування, депутата міськради Максима Черненка щодо віднесення частин територій Ялівщини до господарської зони.

"За результатами внесення змін до проєкту, до господарської зони віднесені комунікації комунального підприємства «Чернігівводоканал», які розташовані на території Ялівщини. Віднесена частина прибережної захисної зони річки Стрижень між ставками №№2 та 3, на яких розташовані скиди зливової каналізації, які перебувають на балансі КП «АТП-2528». Віднесена частина річки Стрижень нижче східної споруди, оскільки там розташовані підземні дюкери, які перебувають на балансі підприємства «Чернігівводоканал» міської ради. На самій території парку до господарської зони віднесена вулиця Ялівщина, яка слугує для проїзду, проходу".

Директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олександр Лось. Суспільне Чернігів

Тоді у квітні 2025 року внесення змін до проєкту не підтримала науково-технічна рада. Уже за місяць, за словами Олександра Лося, створили виробничу раду, вже без учасників науково-технічної ради та внесли всі зміни, які раніше не ухвалили.

"У цьому випадку про громадськість не йдеться. Є ті, хто ініціював внесення змін до проєкту. Вони всі були запрошені на цю виробничу нараду, яка скликана була розробником. Усі прийшли, усі були фізично в кабінеті заступника голови Чернігівської обласної військової адміністрації", — додав Олександр Лось.

Перед голосуванням за це питання на сесії виступили й місцеві громадські активісти.

"Я хочу нагадати депутатам, що в положенні основною метою та завданням створення Ялівщини був захист території, захист, я скажу коротко, флори та фауни, збереження тих угідь, які там є. І в жодному разі не забудови чи дерибан. Вибачте, я буду своїми словами називати речі", — сказав громадський активіст Олександр Антибиш.

Загалом на сесії за затвердження зонування РЛП "Ялівщина" проголосував 41 депутат обласної ради — рішення прийняли.

Що відомо за проєкт організації території РЛП "Ялівщина"

У травні 2022 року КЗ "РЛП «Ялівщина»" та ПрАТ "Науково-виробничий комплекс «КУРС»" уклали договір для розробки проєктної організації території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

У листопаді 2022 року цей проєкт внесли на розгляд Чернігівської обласної ради, але питання зняли з розгляду у зв'язку з необхідністю його доопрацювання. У судовому рішенні йдеться, що жодних обґрунтувань Чернігівська обласна рада не навела.

Після доопрацювання проєкту у вересні 2023 року його знову винесли на голосування, проте обласна рада не змогла проголосувати за це рішення у зв'язку з відсутністю голосів.

Після цього прокурори Чернігівської окружної прокуратури звернулись із позовом до суду, який задовольнили в повному обсязі.

Голова обласної ради Олена Дмитренко тоді повідомляла Суспільному, що вони не збираються звертатися до апеляції стосовно цього рішення і планують винести новий (відредагований) проєкт на найближчу сесію обласної ради.

"Ну, вносяться зміни. Не готова сказати, я на цих комісіях не засідала, але я запитувала в ОДА, і мені сказали, що на наступну сесію вони внесуть нам зі змінами", — сказала Олена Дмитренко.Читати ще

Читати ще

Чи повернуть землі біля Ялівщини в державну власність? У Чернігівському апеляційному суді продовжують розгляд справи

Новости Украины