У Чернігові суд закрив провадження у справі начальниці управління охорони здоров’я Ольги Малець: у чому її звинувачували

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Начальниця міського управління охорони здоров’я Ольга Малець разом зі своїм адвокатом на судовому засіданні. Суспільне Чернігів

У Деснянському районному суді Чернігові 7 січня закрили кримінальне провадження у справі заступниці начальника міського управління охорони здоров’я Ольги Малець. Її звинувачували у нецільовому використанні коштів міського бюджету.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка була присутня на судовому засіданні.

За інформацією обласної прокуратури, Ольга Малець обвинувачувалась у нецільовому використанні коштів міського бюджету у розмірі 1 мільйон 502 тисячі гривень при фінансуванні комплексної міської програми "Здоров’я чернігівців" на 2018-2021 роки.

Згідно з програмою, тоді гроші мали йти на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Чернігова (в тому числі придбання медикаментів, виробів медичного призначення та медичного обладнання). Однак Малець звинувачують у тому, що вона розподілила ці кошти на виплату пільгових пенсій, що на той час не було передбачено програмою.

"Управлінням охорони здоров’я Чернігівської міської ради внаслідок недотримання вимог Бюджетного кодексу України та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» погоджено та надалі профінансовано (як головним розпорядником) видатки коштом міського бюджету на виплату пільгових пенсій відповідно до розрахунків, кошторисів та планів використання бюджетних коштів, які складались закладами охорони здоров’я. Збитки в цьому випадку місцевому бюджету не спричиненні, оскільки кошти дійшли до кінцевого отримувача, але не за відповідною програмою, якою передбачено саме таке фінансування. Однак, відповідно до ст. 119 Бюджетного кодексу, це вважається нецільовим використанням бюджетних коштів", — зазначили в обласній прокуратурі.

Кримінальне провадження розпочали 15 січня 2024-го. Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, обвинувальний акт до суду надійшов 25 березня. Протягом року судові засідання неодноразово переносили, зокрема, через відсутність захисника або через стан здоров’я обвинуваченої. Від коментарів журналістам Суспільного Ольга Малець відмовлялась.

7 січня 2025 року на початку судового засідання адвокат Андрій Дмитришин подав клопотання щодо закриття кримінального впровадження з нереабілітуючих підстав та звільнення його підзахисної від кримінальної відповідальності.

Андрій Дмитришин. Суспільне Чернігів"Згідно зі статтею 49 Кримінального кодексу України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею нетяжкого злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більш ніж два роки, з дня надання законної сили минуло три роки. Відповідно до обвинувального акта, події правопорушення відбулись у 2021 році й на цей час пройшло вже понад три роки. У зв’язку з цим прошу звільнити мою підзахисну від відповідальності й закрити провадження", — сказав Андрій Дмитришин.

Богдан Крапивний. Суспільне Чернігів

Як пояснив суддя Деснянського районного суду Богдан Крапивний, закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав означає, що Ольга Малець притягувалась до відповідальності, але у справі не постановлено вирок, а постановлено ухвалу про закриття кримінального провадження. Прокурор Володимир Сафієнко не заперечував проти клопотання адвоката.

Володимир Сафієнко. Суспільне Чернігів

Після перерви суддя Богдан Крапивний ухвалив рішення задовольнити це клопотання та звільнити Ольгу Малець від кримінальної відповідальності. Проте суд зобов'язав її сплатити процесуальні витрати.

Читати ще

Читати ще

«Так буває, що у жінок є яйця, а в когось — немає»: історія операторки БпЛА, яка проходить третю ротацію на Донеччині

Новости Украины