У Чернігові відкрили Центр ветеранського розвитку: які послуги надаватимуть

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Ректор НУ «Чернігівський колегіум» Олег Шеремет та заступниця Міністра у справах ветеранів Юлія Кіріллова підписують меморандум про співпрацю 15 листопада 2024 року. Суспільне Чернігів

У Чернігові 15 листопада відкрили Центр ветеранського розвитку. Він працюватиме на базі Національного університету "Чернігівський колегіум”. Ветерани війни зможуть отримати психологічну, юридичну допомогу, пройти спортивну реабілітацію тощо. Надаватимуться послуги безплатно. Це перший такий центр в області, загалом, за словами заступниці Міністра у справах ветеранів Юлії Кіріллової, в Україні їх – 22.

15 листопада Національний університет "Чернігівський колегіум” підписав меморандум про співпрацю з Міністерством у справах ветеранів.

“Ми розпочинаємо велику роботу, пов’язану з відкриттям медичних спеціальностей, і те, що ми говорили про реабілітологію і те, що ми зараз робимо в цьому напрямку, я думаю, що найближчими місяцями будуть результати. Найголовніше, щоб це відчули наші ветерани", – сказав ректор університету Олег Шеремет.

Ректор НУ «Чернігівський колегіум» Олег Шеремет. Суспільне Чернігів

Ветеран Артем Ракітін розповів, що такі центри важливі.

“Ветеранів дуже багато і питань у них теж. Різні нюанси є щодо виплат, заощаджень. І з психологічними проблемами звертаються. Є багато таких випадків, що люди падають духом. І їм треба сказати: “Брате, ти сильний, ти все маєш”. І рятувати від залежностей”, – сказав Артем Ракітін.

Ветеран Артем Ракітін. Суспільне Чернігів

Керівник Центру ветеранського розвитку Григорій Маханьков сказав, що на базі університету ветерани та ветеранки зможуть отримати новий фах.

“У нас є психологічний факультет. Є програми вступу до вищих навчальних закладів для ветеранів війни, і вони навчатимуться за державні кошти. Хто, як не сам ветеран, який пройшов усі ці випробування, буде одним із найкращих психологів для ветеранів. Також хотілося, щоб у нашому закладі, при нашому ветеранському центрі готувались фахівці з супроводу ветерана. В Україні їх потрібно більш ніж 11 тисяч підготувати”, – зазначив Григорій Маханьков.

Керівник Центру ветеранського розвитку Григорій Маханьков. Суспільне Чернігів

Він додав, що у центрі розвиватимуть напрямок спортивної реабілітації.

“На сьогодні наша база дозволяє приймати у нас ветеранів, які хочуть займатися різними напрямками адаптивних видів спорту. Тому ми готуємо до ремонту спортивну залу і продовжуємо працювати з ветеранами з різними пораненнями”, – розповів керівник центру.

Григорій Маханьков каже, зараз він працює один, але згодом підбиратиме команду фахівців.

Читати ще

Читати ще

У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для людей, які постраждали від домашнього насильства

Новости Украины