У Чернігові закупили інвентар для укриттів у багатоповерхівках: хто і коли зможе його отримати

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові закупили інвентар для найпростіших укриттів, які найчастіше розміщуються у житлових багатоквартирних будинках. Речі почали передавати управителям, розповів Суспільному заступник начальника міського управління ЖКГ Євгеній Дейнеко.

Сергій Бриль — старший по будинку на вулиці 1-ї танкової бригади у Чернігові. Чоловік показує найпростіше укриття у їх багатоповерхівці та пригадує, як вони з мешканцями ховались тут від обстрілів під час блокади міста.

"Зараз в нас є лавки, є інвентар на випадок якихось позаштатних ситуацій. Тоді в нас не було нічого. Ми жили тут, у підвалі, ну було людей 30, от так от. Всі спали на піддонах, на лавках, які ось стоять на прибудинковій території. Ну важко було, важко, як і всім, мабуть".

Чоловік розповідає, загалом у цьому будинку 50 квартир, де проживає близько півтори сотні людей. Це укриття мешканці прибирали самостійно, а зараз отримали інвентар для нього.

Лопати та вогнегасники для укриттів у багатоповерхівках Чернігова. ФОТО: Суспільне Чернігів"Ми згрупувались всім будинком і прибрали після себе тут все сміття, що лишили після себе. Ну самі, так би мовити. Лавки й генератор, біотуалети нам надали, ємності для води, для питної води, для технічної води. Ну, це було десь у квітні-травні минулого року. Буквально на тому тижні нам дали вже протипожежний інвентар: чотири вогнегасники, чотири лопати, два ломи, аптечки, сокири, пилки".

17 жовтня виконком міськради затвердив фінансування на відповідну програму про удосконалення мережі найпростіших укриттів. Зокрема, й передачу понад трьох тисяч вогнегасників та іншого інвентарю чотирьом комунальним підприємствам, які є управителями багатоквартирних житлових будинків.

Заступник начальника міського управління ЖКГ Євгеній Дейнеко. ФОТО: Суспільне Чернігів"Все, що необхідне ми закупаємо й у міру того, як це все обладнання поставляється, ми передаємо напряму комунальним підприємствам, які обслуговують житловий фонд. Те, що замовляли управителі приватні, ОЖБК, відомчі та ОСББ, ми передаємо на управління надзвичайних ситуацій для подальшої передачі", — каже Дейнеко.

Як розповів начальник КП "ЖЕК-10" Михайло Літошко, підприємство обслуговує 220 багатоповерхівок, які мають підвали — найпростіші укриття, окремо в кожному під'їзді. Ще десять будинків укриттів не мають. Інвентар, який мають передати мешканцям, підприємство отримало.

Начальник КП «ЖЕК-10» Михайло Літошко. ФОТО: Суспільне Чернігів"Наразі вже до нас звернулися приблизно десь 25 будинків. Всього на управління в нас обліковується десь 230 будинків, тобто це найактивніші, найперші люди. Це або старші по будинках або ж якась активна група, яка вибрала людину, який прийшов і під договір відповідного зберігання, ми йому передали й воно вже зберігається у будинку".

Михайло Літошко каже, є й такі, хто відмовляється отримувати інвентар, бо не хочуть брати відповідальність за його зберігання.

"Ми додатково їх інформуємо, що приходьте, будь ласка, ми вже все отримали. Якщо люди поки що не мають такого бажання, ми будемо актувати — відповідний будинок на цей момент відмовився від отримання приладів. Тому що потрібно розуміти, що за це повинні відповідати. Тому що просто так його покласти в підвал, це можна покласти, а через годину його вже не знайти там".

Новости Украины