За інформацією: Суспільне Чернівці.
Що робити, якщо над тобою вчиняють насильство у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці
У Чернівці на Центральну площу привезли червону лавку, яка є символом запобігання домашньому і гендерному насильству. Пізніше її перенесуть до департаменту соцполітики Чернівецької міськради. Це зробили у межах акції "16 днів проти насильства".
Учасники акції розписали її написами "стоп насильству" та номерами телефонів гарячих ліній, на які можна звертатись у такому разі. Вона спрямована на те, щоб люди дізнались, як діяти у випадках насильства та як реагувати, якщо стаєш свідком такого.
Що кажуть відвідувачі акції
На акцію, зокрема, прийшли 14 студентів одного з інститутів "Одеської юридичної академії". Серед них — 19-річна Ярослава Война. За словами Ярослави, їй було важливо прийти на акцію, бо дівчина у майбутньому буде захищати права людей, зокрема тих, які зазнали насильства.
Я у цій темі ще не обізнана. Мені дуже цікаво послухати історії з реального життя. Можливо, є люди, які поділяться з нами, як правильно діяти у таких ситуаціях.
Акція «Червона лавка» у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці
На цю акцію студентів запросила їхня кураторка — Оксана Волощук. Для неї ця акція є важливою зокрема через те, що жінка іноді відвідує центр допомоги "Місто Добра", де почула багато історій, коли жінки зіштовхувались з домашнім насильством.
Ми прийняли таке рішення, що теж хочемо бути учасниками акції, хочемо більше дізнатись про домашнє насильство, куди потрібно звертатись, як поводитись, реагувати, якщо стали свідком.
Що каже співорганізаторка акції
"16 днів проти насильства" — це всесвітня акція, яка з 1999 року відбувається і в Україні, каже співорганізаторка Наталія Петракова. Провідними кольорами акції є білий, яким символізує насильство проти жінок, та помаранчевий — колір громадського руху ненасильницької поведінки.
Суспільство має постійно звертати увагу на цю проблему, щоб це не було від акції до акції, а щоб постійно, послідовно і поступово. Тоді таких проявів насильства буде менше.
Цьогоріч акція також спрямована на те, аби відвідувачі дізнались, як діяти у ситуаціях, коли з фронту повертається рідний, який пережив психоемоційні травми.
Вони приходять з цим додому і те насильство, яке проявляється у них до членів сім'ї — це зовсім не тому, що вони хочуть це чинити, а тому що вони ще перебувають у стані тієї війни, на якій вони були. І тому потрібно прикласти багато зусиль, щоб повернути цих людей до нормального життя.
Акція «Червона лавка» у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці
Як діяти, якщо зіштовхнувся з насильством
Спершу потрібно звернутись на спецлінію 102, каже директорка Чернівецького міського центру соціальних служб Любов Бежан.
Якщо немає змоги або сил звернутись до поліції, то можна зателефонувати до нашого центру, у якому так само приймуть і визначать, чи є потреба у психологічній допомозі. Також можна отримати перебування у тимчасовому прихистку для жінок з дітьми.
Окрім цього, людина може зателефонувати на гарячу лінію за телефоном 0 800 40 64 34. Під час бесіди людині нададуть першу психологічну допомогу та скерують, як діяти далі. Людині, яка звернулась, можуть забезпечити кризову кімнату, де вона може перебувати 10-20 діб або притулок, де можна жити від одного до трьох місяців. Також можна отримати юридичну допомогу.
Ми залучаємо до роботи безоплатну юридичну допомогу, де вже є задокументований факт насильства. Далі вже безпосередньо юрист супроводжує людину на засіданнях суду для вирішення тих чи інших питань.
До центру можна звернутись анонімно. Від початку цього року так звернулись 30 людей. Також у центрі реагують на повідомлення поліції, закладів освіти, служби у справах дітей та ювенальної поліції.
Що відомо про акцію
Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" щороку починається 25 листопада та триває до 10 грудня. Її мета — привернути увагу до проблеми насильства у суспільстві та закликати кожного не залишатись осторонь.
Читати ще
Читати ще
У Чернівцях відкрили притулок для постраждалих від домашнього насильства
Читати ще
«Якщо він побачить, що втікаю — я мертва». Як жінки розповідають про пережите домашнє насильство