За інформацією: Суспільне Чернівці.
Заступник міського голови Чернівців Ігор Крохмаль. Суспільне Чернівці
Викуп цих ділянок забезпечить місця для поховань орієнтовно ще на чотири роки. Коли й ці місця закінчаться, потрібно буде визначати приміську територію, де можна буде облаштувати нове кладовище.
"Першочергово це треба передбачити в генеральному плані з розбудови міста. Ми маємо велику ділянку в Садгорі, яка належить аграрному дослідному інституту, й ведемо з ним перемовини. Ця робота триває й рано чи пізно ми будемо змушені визначити нову ділянку", – каже Крохмаль.
Скільки грошей потрібно на викуп
У реєстрі держкадастру за експертною грошовою оцінкою ці ділянки вартують у межах 70 тисяч гривень. Водночас підприємці пропонують свою ціну – до трьох мільйонів гривень за ділянку.
"Жодний чиновник не візьме на себе відповідальність витратити такі гроші. Ми розуміємо, що будь-який правоохоронний орган прийде й перевірить, за скільки ми купили ділянки. Підприємці вважають, що [три мільйони гривень] це комерційна вартість ділянок, й ми стаємо заручниками", – каже заступник.
Крохмаль каже, місто не може викупити землі за суму, яка перевищує державну оцінку. Крім цього, на ці потреби у бюджеті на цей рік передбачили загалом шість мільйонів гривень.
Алея Слави Центрального кладовища Чернівців. Суспільне Чернівці
Викуп однієї з ділянок розглядатимуть в січні
Проєкт рішення про викуп однієї з одинадцяти земельних ділянок мають розглянути на січневій сесії. Йдеться про територію площею 0,4 гектара вартістю майже 72 тисячі гривень.
Водночас міська рада зверталася до суду, щоб примусово відчужити чотири земельні ділянки, які належать одному підприємцю. За експертною грошовою оцінкою вони вартують в межах 50 тисяч гривень кожна – ці гроші міськрада мала б сплатити підприємцю як компенсацію. Водночас підприємець не погодився з цією грошовою оцінкою та стверджував, що позов міськради є безпідставним, йдеться у рішенні суду.
Крохмаль каже, суд не задовольнив позов міськради, втім, планують повторно звертатися до суду.
Де ще знайти місця для поховань
"Ми передбачили великий сектор для поховань в родинних гробівцях. Це дає змогу в майбутньому втричі економити досить великі площі. Є й інші альтернативи, зокрема й кремація. Ми будемо їх впроваджувати, але сьогодні це потребує серйозних інвестицій" – каже Крохмаль.
За словами заступника, в одному із секторів Центрального кладовища передбачили територію для родинних гробівців, де в кожному є місця мінімум для шести поховань, – більшість з них вже збудовані.
Місце для родинного поховання на Центральному кладовищі Чернівців. Суспільне Чернівці
Дозвіл на місце для родинних поховань дають безплатно, втім на будівництво гробівця є рік. Якщо не збудувати склеп за цей час, дозвіл анульовується. Водночас будівництво вартує сім тисяч доларів.
"Не кожен може собі дозволити збудувати такий родинний гробівець, але зараз вони мають попит. Зараз ми розглядаємо, де б додатково виділити ділянку, щоб продовжити видавати дозволи на будівництво гробівців", – каже Крохмаль.
Читати ще
Читати ще
На Почесній алеї слави у Чернівцях виділили територію для родинних поховань: які умови будівництва склепів
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]