За інформацією: Суспільне Чернівці.
На фото художники Роман та Марія-Ангеліна, які розписують військові трофеї для аукціону. Джерело: instagram/Mariia-Anhelina
Від початку повномасштабного вторгнення майстерня студента Романа з Чернівців стала художнім цехом для волонтерів. Військові повідомляють їм свої запити, на яку суму потрібно організувати збір та надсилають військові трофеї – контейнери від снарядів, бронепластини та залишки техніки. Художники їх розписують та продають на аукціоні у Telegram – за отримані гроші військові купують дрони, машини, теплий одяг.
У майстерні працює двоє художників – Роман та Марія-Ангеліна. Вони співпрацюють з міжнародною волонтерською організацією, які допомагає військовим, – від неї отримують речі з фронту, які потрібно розписати.
Лоти для аукціону: розписані тубуси від зброї та контейнери від снарядів. Фото з архіву волонтерів.
Роман малює в стилі графіки, розписує речі перманентним маркером та акриловими фарбами. Один з його лотів продали за 65 тисяч гривень – це був тубус від протитанкового гранатомета. Речі розписує авторською технікою.
"Я сам створюю стиль графіки. Він – максимально спрощений, бо все малюю однією лінією, однакової товщини. Цей стиль планую запатентувати", – розповідає Роман.
На фото перша робота Романа для аукціону. Фото з його архіву.
На фото лот «Киці партизани» – тубус від снаряда для гаубиці. Джерело: instagram/Mariia-Anhelina
Марія-Ангеліна працює в техніці олійного живопису. Втім для волонтерської роботи використовує також вишивку. Дівчина розповідає, що кожна річ, яку надсилають військові, має свою історію.
"Ми могли б просто малювати картинки й просити купувати собі розмальований тубус. Але ми робимо повноцінний артоб'єкт – вкладаємо сенс чи символіку", – розповідає волонтерка
На фото розписана бронеплита. Її продали за 22 тисячі гривень. Джерело: instagram/Mariia-Anhelina
Серед лотів, який продаватимуть на аукціоні, є пластина, яка врятувала життя бійця, коли він потрапив у засідку. На ній залишився слід від кулі російського солдата. Дівчина каже, що для неї це найважливіша річ, яку розписувала.
"Мали різні ідеї, як розписати. Важко, бо це річ яку на собі носила людина. Поки я в тилу, люди ризикують своїм життям – от що означає цей предмет", – каже Марія-Ангеліна.
Навколо цієї історії волонтерка будує свою композицію. Каже, що буде як тризуб або тріщина в броні, яка не зламалася, – як і наш військовий. Для оздоблення пластини дівчина використовує вишивку – петельний шов та рубчик, а усередині планує вишити масляні квіти та барвінок, бо це символ життя.
В майстерні також зберігають щит з Майдану, який вирвали з рук беркутівця, та тубус від гранатомета – їх залишать в особистому фонді для майбутніх виставок. Також мають шматок ракет, на якому планують розписати портрет бійця.
Розписаний протитанковий комплекс – робота Романа, присвячена — віршу військового Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну». Фото з архіву художників.