У Чернівцях наразі не будуть об’єднувати дитячі лікарні: чому змінили плани

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецька міська клінічна дитяча лікарня. Facebook КПН Міська дитяча клінічна лікарня

У Чернівцях наразі не планують об'єднувати обласну та міську дитячі лікарні. Таку можливість вивчали торік, щоб створити надкластерний заклад, але виявили, що для цього недостатньо правових підстав.

Про це повідомили в обласній адміністрації у відповідь на запит Суспільного.

У відповіді йдеться, що у жовтні-грудні минулого року робоча група вивчала можливість створення єдиної дитячої надкластерної лікарні, об'єднавши міську та обласну дитячі клінічні лікарні.

До групи входили також представники юридичних управлінь ОВА, обласної та міської рад. Вони вивчали, чи можна створити такий заклад, який би перебував у спільній власності обласної та міської рад. Зрештою вони дійшли висновку, що для створення спільного комунального некомерційного підприємства немає достатньо правових підстав.

Водночас у відповіді на запит не йдеться про те, чи розглядають можливість об'єднання цих лікарень за умови, що засновником об'єднаного закладу буде або міська або обласна рада.

Скріншот відповіді на запит Чернівецької ОВА про об’єднання міської та обласної дитячих клінічних лікарень. Суспільне Чернівці

Чому планували об'єднати лікарні

Чернівецькі обласну та міську дитячі лікарні планували об'єднати, щоб створити єдиний дитячий надкластерний медзаклад в області й покращити надання медичної допомоги дітям. Про це у коментарі Суспільному розповідала тодішня заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк.

У межах спроможної мережі медзакладів обласна дитяча лікарня є надкластерним закладом. Таких закладів в області є три. Водночас наразі міська дитяча лікарня не входить до спроможної мережі, тому її потрібно об'єднати з іншими закладами, розповідала Атаманюк.

Як це коментували у міській дитлікарні

У коментарі Суспільному гендиректор міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Білоус розповідав, що ідею об'єднання підтримував, втім, вважав, що при цьому потрібно зменшити ризики, пов'язані з юридичними, фінансовими та кадровими питаннями.

"Можна об'єднати й створити одну юридичну особу, але є багато питань, бо є два власники – обласна та міська ради. Це буде один заклад з двома власниками чи з одним? Чи це буде територіальне медичне об'єднання в межах одного власника, як у Львові, чи створення нового закладу на базі однієї з лікарень?", – казав Білоус.

Мережа спроможних закладів охорони здоров’я області. Мережа спроможних закладів охорони здоров’я області. Джерело: Суспільне Чернівці

Новости Украины