У Чернівцях в чотири рази зросла кількість повідомлень про нібито замінування: у поліції кажуть, це – ІПСО

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Поліція під час перевірки повідомлення про нібито замінування адмінбудівлі у Чернівцях. Джерело: Національна поліція Чернівецької області

Торік майже 670 разів повідомляли про нібито замінування закладів та будівель у Чернівцях. Це майже в чотири рази більше, ніж у 2023 році. Жодне з повідомлень не підтвердилося.

Про це повідомили у Нацполіції області у відповідь на запит Суспільного.

За інформацією поліції, повідомляли про нібито замінування будівель місцевої влади, судів, торгівельних центрів, а найчастіше – шкіл.

Псевдомінувальники розсилали повідомлення поштою з наскрізним шифруванням на електронні адреси установ та підприємств. Також телефонували на стаціонарні телефони.

"Такі масові повідомлення це інформаційно-психологічні спецоперації ворожих спецслужб. Так намагаються спричинити паніку. Правоохоронці вже не перший рік стикаються з повідомленнями одночасного "замінування" великої кількості об’єктів, тож для цього був напрацьований алгоритм реагування на такі події", – повідомили у поліції.

У відповіді на запит йдеться, що кожне повідомлення про замінування розглядають як реальну загрозу й реагують: проводять евакуацію та перевірку об'єктів, а також встановлюють людей, які повідомляють про нібито замінування.

Яка відповідальність

Цьогоріч у поліції відкрили понад 120 кримінальних проваджень за неправдиві повідомлення про замінування. Так за повідомлення про підготовку вибуху чи підпалу може загрожувати від двох до шести років ув'язнення, а якщо це стосується критично важливих об'єктів, медзакладів, будівель влади чи шкіл, то – від чотирьох до восьми років ув'язнення.

Згідно з реєстром судових рішень, за 2024 рік в області винесли чотири вироки за неправдиві повідомлення про підготовку вибуху та замінування. Йдеться про поодинокі повідомлення про замінування, за які засудженим призначали від двох до чотирьох років ув'язнення. Водночас звільняли від основного покарання з іспитовим терміном.

Наприклад, цьогоріч винесли вирок учню 11 класу Грозинецького ліцею з села Бочківці. Він надіслав на електронну пошту спеціалізованої школи у Києві повідомлення: "Я замінував школу" та додав свій номер телефону та матері, а також адресу проживання.

"Це призвело до безпідставного відволікання представників рятувальних служб, швидкої медичної допомоги та поліції для перевірки вказаного повідомлення, а також до порушення нормального функціонування закладу освіти", – йдеться у вироку.

У приміщенні школи вибухонебезпечних предметів не виявили. У суді хлопець визнав провину. Його звільнили від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік.

Читати ще

Читати ще

«Я замінував школу». Як на Буковині карають за хибні повідомлення про замінування

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины