У «Дії» стартувало бета-тестування заяв на компенсацію за зруйноване житло

Жінка стоїть біля багатоквартирного будинку, в якому відсутня центральна частина після авіаудару рік тому, в Бородянці, Україна, 2 березня 2023 року, AP Photo / Vadim Ghirda

У сервісі "Дія" почалося бета-тестування подання заяви на компенсацію за житло, зруйноване внаслідок бойових дій. Долучитись до нього можуть мешканці Мощуна та Бородянки Київської області.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

"Сьогодні, 18 липня, стартувало бета-тестування в Дії подання заяви на отримання компенсації за знищене житло. Наразі воно стосується громадян, які мають знищене житло в Мощуні та Бородянці Київської області", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснили, що це — частина другого етапу державної політики із забезпечення житлом українців, чия оселя була пошкоджена або знищена внаслідок збройної агресії РФ. На попередньому етапі 10 травня була запущена програма "єВідновлення" для дрібного ремонту пошкодженого житла.

"Зазначимо, що компенсаційний механізм за знищене житло використовує схожий алгоритм подачі, що і "єВідновлення". Громадянам потрібно буде через Дію подати заяву на отримання компенсації. Згодом відкриємо можливість подачі заяви через ЦНАП, нотаріуса чи орган соціального захисту, — розповіли у пресслужбі міністерства.

Після цього комісія, створена при громаді, має розглянути її, провести обстеження житла та ухвалити рішення щодо призначення компенсації.

Стати тестувальниками можуть українці, які відповідають наступним вимогам:

  • досягнули 18 років;
  • мають верифікований Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • попередньо надіслали повідомлення про зруйноване майно;
  • мають зруйновану домівку на території с. Мощун в Гостомельській територіальній громаді або в смт Бородянка Бородянської селищної територіальної громади Київської області;
  • є єдиним власником майна, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Долучитися до бета-тесту можна за посиланням.

У Мінінфраструктури підкреслили, що чинний механізм компенсації за знищене житло стосується лише того житла, яке розташоване на неокупованій частині України. Щодо окупованих територій в міністерстві готують окреме рішення.

Також в міністерстві обіцяють, що розмір компенсації призначатиметься на підставі відкритих та прозорих формул, передбачених Порядком надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, який раніше був ухвалений Кабміном.

"Сама ж компенсація надаватиметься у формі безготівкового житлового сертифікату. Його можна буде використати для купівлі квартири чи приватного будинку на первинному чи вторинному ринках. Згодом буде надана можливість отримання грошової допомоги на будівництво нового приватного будинку тими громадянами, які втратили такий будинок", — розповіли в Мінінфраструктури.

Отримати нове житло можна буде в будь-якій громаді України, крім тимчасово окупованих територій, додали в пресслужбі міністерства.

Що відомо про програму "єВідновлення"

З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Джерело

Новости Украины