У ЄС назвали нову цінову межу на нафту Росії — ЗМІ

У ЄС назвали нову цінову межу на нафту Росії - ЗМІ

Фото: Совкомфлот Танкер Сургут російської компанії Совкомфлот

Цю пропозицію вже підтримали ЄС і члени G7 — Франція, Німеччина та Італія, а також Велика Британія.

Єврокомісія і найвпливовіші держави-члени ЄС наполягають на зниженні верхньої межі ціни на російську нафту до 45 доларів за барель в межах посилення санкцій проти РФ, але поки вони не мають достатньої підтримки. Про це напередодні повідомила британська газета Financial Times з посиланням на джерела.

Вказано, що у ЄС прагнуть вжити суттєвіших заходів проти Росії, серед яких — зниження цінової стелі на експорт сирої нафти з 60 до 45 доларів за барель, згідно з інформацією осіб, обізнаних з попередніми обговореннями 18 пакета санкцій ЄС. Але поки ця ідея ще не переконала всі 27 держав-членів ЄС та їхніх партнерів з G7. 

На зустрічі міністрів фінансів G7 минулого тижня Канада запропонувала включити до спільної заяви чітке формулювання про посилення обмеження ціни на нафту. Цю пропозицію підтримали ЄС і члени G7 — Франція, Німеччина та Італія, а також Велика Британія. Але вона не була включена на прохання міністра фінансів США Скотта Беллента, за словами трьох посадовців, ознайомлених з перебігом зустрічі.

В остаточній заяві було вирішено включити формулювання, яке зобов’язує країни G7 «продовжувати вивчати всі можливі варіанти, включаючи варіанти максимального посилення тиску, такі як подальше посилення санкцій», у разі, якщо не буде досягнуто угоди про припинення вогню.

Окремо країни ЄС, які раніше не хотіли підтримувати ідею обмеження цін на нафту, такі як Угорщина та Греція, все ще оцінюють цю пропозицію, заявили джерела.

Раніше ЗМІ повідомляли, що ЄС пропонує знизити граничну вартість на російську нафту до 50 доларів за барель.

Нагадаємо, у грудні 2022 року понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії у $60 за барель. Обмеження передбачає, що компаніям країн, які домовилися про санкції, не можна надавати брокерські, страхові та інші послуги для морського перевезення російської нафти до третіх країн, якщо тільки ця нафта не продана за ціною, нижчою за $60 за барель. Також почало діяти ембарго на морські постачання нафти з Росії до Європи.

Джерело

Новости Украины