У Франківську представили відеосвідчення журналістів, яким довелося пройти окупацію та російський полон

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську представили понад сто відеосвідчень українських журналістів, яким довелося пройти окупацію, полон та працювати під обстрілами військових РФ. Захід відбувся у межах проєкту Національної спілки журналістів України "Розстріляна свобода слова". Про це Суспільному розповів голова організації Сергій Томіленко.

"Насамперед — це публіцистичне, документальне відеосвідчення. Ми його більше розглядаємо як інструмент правозахисної роботи для використання у судах, для додаткового посилення позиції", — говорить Сергій Томіленко.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одним із перших телевізійників, який загинув під час повномасштабного вторгнення, став актор Павло Лі. 6 березня 2022 року із волонтерами він був в автівці, яку розстріляли російські солдати. Поховали актора у Ворохті, де зараз проживають його бабуся та мати — Марія Лі. Жінка переконана, прозорість та чесність українських медіа є вагомою зброєю у боротьбі з РФ.

Актор Паша Лі. Фото: Паша Лі

"Говорити тільки правду людям. Тоді ми й вийдемо на лад, якщо буде правда", — каже Марія Лі.

Матір Паші Лі Марія. Фото: Матір Паші Лі Марія

Під обстрілами російських військових у березні 2022-го залишила рідний Ізюм журналістка Марина Трубнікова. Жінка пригадує: у перші дні в Івано-Франківську була в розпачі й не розуміла, як жити далі.

Журналістка Марина Трубнікова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми виїжджали зі сльозами, у розпачі, й не знали, куди прямувати. Їхали, аби не чути цих вибухів. Спочатку психологічно було важко, я нічого не хотіла, а потім познайомилася з Вікторією Антонівною, очільницею Спілки журналістів. Там отримала не тільки гуманітарну, але й психологічну допомогу. Відчула себе своєю серед своїх", — пригадує Марина Трубнікова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Майже пів сотні представників медіа з окупованих територій знайшли підтримку в Івано-Франківській обласній організації Національної спілки журналістів України, розповідає відповідальний секретар організації Вікторія Плахта. Приблизно 10 медійників, з її слів, наразі боронять українські землі на фронті.

Відповідальний секретар обласної організації Національної спілки журналістів України Вікторія Плахта. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — медійники з "Вежі", "Галичини", "Голос-Інфо". Загалом ще багатьох можна назвати. На жаль, наш колега із 402 каналу Максим Веприк — важко поранений, зараз він лікується, проходить реабілітацію", — каже Вікторія Плахта.

Зі слів голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, наразі у російсько-українській війні загинули понад 70 медійників. Десятки перебувають у полоні на окупованих територіях.

Новости Украины