Представники штабу з розслідування воєнних злочинів у Гостомелі, Київщина. Telegram/Гостомельська селищна військова адміністрація
У Гостомелі на Київщині у місцевому будинку культури "4 леви" продовжує свою роботу штаб з розслідування воєнних злочинів, вчинених на території Гостомельської громади.
Про це інформує Гостомельська селищна військова адміністрація.
"Штаб здійснює документування всіх злочинів для того, щоб кожен окупант поніс заслужену відповідальність. У майбутньому докази будуть фундаментом підтримання обвинувачення у міжнародних судах", — йдеться у повідомленні.
У селищній адміністрації закликають: якщо ви стали свідками, потерпілими або вам відома інформація стосовно вчинення воєнних злочинів внаслідок збройної агресії окупантів на території Гостомельської ОТГ, звертайтеся:
- до постійного штабу з розслідування злочинів, що розташований у будинку культури "4 леви";
- за телефоном +38 063 878 68 22.
Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні
У грудні 2023 року глава МВС Ігор Клименко заявив, що від початку повномасштабного вторгнення українські поліцейські відкрили понад 105 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських військових.
У вересні минулого року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.
15 липня 2023 року генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини. Допомагати українським прокурорам розслідувати безпрецедентну кількість російських воєнних злочинів в Україні будуть Міністерство юстиції США та ФБР.
Станом на серпень минулого року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.
Також воєнні злочини РФ в Україні вивчають і громадські організації. Вони документують їх та збирають свідчення для трибуналу.
Станом на 9 травня 2024 року Національна поліція України відкрила понад 118 тисяч проваджень за фактами вчинення на території України злочинів військовими РФ та їхніми пособниками.
Читати ще
Читати ще Правоохоронці ідентифікували російського снайпера, причетного до розстрілу цивільних авто в Гостомелі
Читати ще Утримував та катував цивільних в морозильних камерах аеропорту на Київщині: в ОГПУ встановили особу росіянина
Читати ще Розповісти світові правду про російську окупацію: у Бучі побували журналісти з Латинської Америки
Топ дня
На Київщині негода залишила без електрики сотні тисяч людей: скільки будинків вже заживили 12 червня, 21:47
Можуть вибухнути від найменшого руху: на Київщині після нічної атаки РФ виявили фрагменти касетних боєприпасів 12 червня, 19:39
Найпотужніша злива за останні 30 років: у Києві менш ніж за добу випало більше половини місячної норми опадів 12 червня, 18:20
Відключення електрики: енергетики оприлюднили графіки на 13 червня 12 червня, 18:01
Відключення світла 12 червня у Києві та області: енергетики змінили ліміти Оновлено 12 червня, 16:56
Вибір редакції
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ
Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно
У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками