За інформацією: Суспільне Чернівці.
Виїзд мобільного центру життєстійкості до Кам’янської громади Буковини. facebook / Благодійний фонд «Рокада» Чернівці
У Чернівецькій області працює мобільний центр життєстійкості. Його фахівці виїжджають у громади і допомагають людям з юридичними, психологічними та соціальними питаннями. Упродовж трьох місяців охопили 21 громаду та понад 400 жителів.
Про це Суспільному розповіла директорка департаменту соцзахисту населення ОВА Ольга Ходоба.
До складу мобільного центру входять працівники департаменту, а також фахівці благодійного фонду "Рокада", який співорганізовує цей проєкт, – юрист, психолог, соціальний працівник. Працюють над тим, аби знизити рівень тривожності у громадах, а також навчають, як бути стресостійкими і надавати першу психологічну допомогу близьким.
До роботи також долучають лікарів від благодійної організації "MEDU" – люди можуть отримати консультацію чи медикаменти, які не потребують рецепту, а також зробити тестування на туберкульоз, ВІЛ, гепатити.
За три місяці дії проєкту відвідували переважно громади, які розташовані поблизу Чернівців. За словами Ходоби, найбільше у жителів є запит на юридичні консультації, психологічні сесії, родини з дітьми, переселенці та люди похилого віку часто запитують про державну допомогу. Якщо проконсультувати не можуть на місці, то фіксують запит в анкеті потреб і пізніше контактують з людьми. Є запити на гуманітарну допомогу або ж покращення умов у приватному будинку – їх передають у координаційні центри підтримки.
"Зважаючи на те, що на Буковині є лише два центри життєстійкості, які працюють постійно, а бюджети громад не дозволяють створити їх скрізь, ми вирішили організувати мобільні, аби охопити всю область. Наш фонд забезпечує доїзд до громад, транспорт адаптований для людей з інвалідністю. Фахівці пояснюють людям, як укласти декларації з лікарями, влаштувати дитину в школу чи отримати соціальні виплати. Психологи продовжують спілкування з людьми після зустрічі – проводять до семи індивідуальних консультацій", – розповідає регіональний координатор Благодійного фонду "Рокада" Віктор Лащак.
Виїзд мобільного центру життєстійкості до Волоківської громади Буковини. facebook / Благодійний фонд «Рокада» Чернівці
Ольга Ходоба каже, що такі виїзди не дублюють послуги у громадах.
"У 52 громадах є тільки 7 практичних психологів соціальної сфери. Більшість із них працюють у Чернівцях. Тому якраз на їхні послуги є попит. Активності для дітей чи людей похилого віку не проводять у 40 громадах. Водночас у цьому питанні активні Вижниця, Новодністровськ, Сокиряни, Кадубівці, Веренчанка та Мамаївці. Ми бачимо, що у громадах є запит на колективні заняття з дітьми, тому плануємо це практикувати", – каже Ходоба.
До кінця жовтня планують об'їздити всі громади. Зокрема у серпні відвідають Ставчанську, Тарашанську, Петровецьку, Сучевенську, Тереблечанську, Мамаївську і Неполоковецьку громади.
Місцеві жителі можуть дізнатися про графік виїздів мобільного центру життєстійкості від органів місцевого самоврядування або зателефонувати на гарячу лінію БФ "Рокада" – 067 337 65 68.
Де є постійні центри життєстійкості
У Хотинській та Новоселицькій громадах є центри життєстійкості, які працюють постійно на базі центрів надання соцпослуг. Там надають консультації, організовують заходи для дітей.
Наразі постійні центри життєстійкості планують створити у Сокирянах, Кадубівцях, Кіцмані, Вижниці, Глибоці та Чернівцях. Вони пройшли конкурс, очікують інформації про те, хто буде надавати послуги – комунальні установи чи громадські організації.
Читати ще
Читати ще Безкоштовна психологічна допомога: де отримати буковинцям
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]