За інформацією: Суспільне Чернівці.
Голосування у Глибоцькій громаді . Скрішот відео. Facebook / Буковинський дзвін ПЦУ
Частина жителів у Глибоцькій громаді Чернівецької області проголосували за перехід до ПЦУ. Це стосується церкви Покрови Пресвятої Богородиці та храму Воздвиження Хреста Господнього. За перехід проголосували 720 жителів одноголосно.
Про це у коментарі Суспільному повідомив голова зборів Микола Стрільчук.
За його словами, перехід повʼязаний з законом"Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", який набув чинності у вересні 2024 року. Він передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою. Ці релігійні організації мають девʼять місяців з набуття чинності закону, аби порвати зв'язки з РПЦ.
Голова громади Григорій Ванзуряк розповів, що були представники з різних парафій УПЦ колишнього Глибоцького району.
"Вони голосуванню не перешкоджали. Прийшли одні раніше, інші трохи пізніше", — каже Ванзуряк
Також, за його словами, станом на 16:30 представники УПЦ проводять богослужіння.
Суспільне Чернівці телефонувало до представників релігійних організацій УПЦ зазначених храмів за номерами, які вказані в реєстрі, але там не відповіли на дзвінки.
Як перевірятимуть, чи мають храми звʼязок з РПЦ
Статути храмів УПЦ будуть досліджувати: якщо експерти знайдуть там зв'язок, то нададуть тій громаді припис і час, щоб його усунути. Якщо ж вони не усувають, тоді держава подає до суду, пояснює релігієзнавець Олександр Бродецький.
В УПЦ є два шляхи: або приймати рішення про перехід до ПЦУ двома третинами членів зборів і існувати у її структурі, або тоді казати "ми вже не у структурі цієї УПЦ, яка підпорядкована Москві. Ми парафія сама по собі".
Які етапи реєстрації релігійної громади
Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід.
Згодом громада має офіційно подати до обласного управління культури документи – перелік вказаний на сайті ОВА у розділі "Релігія". Зокрема:
- статут релігійної громади у чотирьох екземплярах;
- заяву на ім'я голови обласної адміністрації;
- протокол зборів парафіян;
- список щонайменше десяти засновників релігійної громади;
- документ про право власності чи користування приміщенням або письмова згода власника приміщення про надання адреси за місцеперебуванням релігійної громади, яке вказали у статуті.
Ці документи потрібні, щоб рішення про перехід внесли до єдиного держреєстру. За законом звернення розглядають до трьох місяців.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]